دانش آموختگان

تغییرات جدید ارزیابی مدارک دانش‌آموختگان خارج علوم پزشکی

آخرین مصوبات شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص ارزیابی مدارک دانش‌آموختگان خارج از کشور در گروه علوم پزشکی اعلام شد.

به گزارش  صدای پزشکان به نقل از مهر، بر اساس این تغییرات، با توجه به بازنگری در لیست دانشگاه‌های مورد تایید  وزارت بهداشت در خارج از کشور بر اساس رتبه‌بندی‌های معتبر جهانی، لیست مذکور در سایت این مرکز به نشانی edd.behdasht.gov.ir در دسترس است و جهت ورودی‌های سال ۱۸ – ۲۰۱۷، صرفا این لیست قابل استناد و مدارک صادره از این دانشگاه‌ها قابل ارزشیابی خواهد بود.

با توجه به تایید دانشگاه‌ها در لیست بازنگری شده بر اساس رتبه‌بندی جهانی و بر اساس مصوبه شورای‌ عالی ارزشیابی، شرط معدل دیپلم و پیش‌دانشگاهی صرفا جهت ارزشیابی مدارک دانش‌آموختگان ورودی سال ۱۸ – ۲۰۱۷ و ماقبل آن به دانشگاه‌های موجود در این لیست حذف شده است.

شرط رشته تحصیلی، تجربی یا ریاضی برای ارزشیابی مدارک سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و شرط معدل برای متقاضیان انتقال از دانشگاه مورد تایید خارج به دانشگاه‌های داخل کماکان بر اساس آخرین آیین‌نامه مربوطه به قوت خود باقی است. در صورت هر گونه تغییر در شروط مذکور برای ورودی‌های سال ۱۹ – ۲۰۱۸ متعاقبا اعلام خواهد شد.

آخرین دوره آزمون جایابی دندانپزشکی تابستان ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد و تمام دانش‌آموختگانی که تاریخ شروع تحصیل آنان قبل از آگوست ۲۰۰۹ بوده و جهت ارزشیابی مدارک خود ملزم به شرکت و قبولی در آزمون جایابی و گذراندن واحدهای تکمیلی هستند، چنانچه تا تابستان ۱۳۹۷، آخرین دوره برگزاری آزمون جایابی، موفق به قبولی در آزمون مذکور نشوند جهت ارزشیابی مدارک خود ملزم به شرکت و قبولی در آزمون ملی خواهند بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7