سیاست گذاری سلامت

مراکز مراقبت سلامت در حاشیه شهرها ایجاد می شود

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد مراکز مراقبت سلامت در حاشیه شهرها به عنوان یکی از برنامه های این وزارتخانه در سال جاری خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا رسول دیناروند روز چهارشنبه در حاشیه گردهمایی معاونان غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ساری به خبرنگاران گفت: یک میلیون نفر جمعیت ساکن در حاشیه شهرها زیر پوشش این مراکز قرار می گیرند.

وی افزود: این مراکز زیر مجموعه معاونت بهداشتی وزارت بهداشت به شمار می روند که با حضور کارشناسان بهداشتی ضمن ارایه آموزش های لازم در خصوص غذا، برای افراد پرونده سلامت تشکیل می دهند.

معاون وزیر بهداشت گسترش فعالیت مراکز مراقبت سلامت را از برنامه های آتی این وزارتخانه معرفی کرد و گفت: با افزایش گستره فعالیت این مراکز، خدمات دهی به روستاییان و دیگر شهرها نیز انجام خواهد شد.

وی اطلاع رسانی و آموزش غذا در جامعه را ناکافی ارزیابی کرد و افزود: وزارت بهداشت به خاطر کمبود امکانات و بازرس قادر به کنترل تمامی مسایل تغذیه ای جامعه نیست و رسانه ها با اطلاع رسانی و ارایه آموزش های لازم می توانند در این زمینه یاریگر خوبی باشند.

خبرنگار ایرنا از معاون وزیر بهداشت درباره ادعای توزیع بعضی اقلام داروهای خارجی تاریخ گذشته در داروخانه ها سووال کرد که وی گفت: فروش هرگونه کالای تاریخ مصرف گذشته ممنوع و خلاف است و درباره فروش داروهای تاریخ گذشته نیز حساسیت ویژه ای وجود دارد.

وی با اشاره به این که کنترل و نظارت دقیقی بر روند توزیع دارو در کشور وجود دارد، ادامه داد: بالاترین تخلف در سازمان غذا و دارو مربوط به توزیع داروهای تاریخ گذشته است.

رییس سازمان غذا و داروی کشور به سهمیه بندی داروهای خاص از سوی این سازمان هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در سال گذشته کمبود دارویی در این بخش وجود نداشت.

وی ابراز امیدواری کرد در سال جاری نیز کمبود داروهای خاص و نیاز به واردات این دارو به زیر ۲۰ قلم برسد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تعداد داروهای وارداتی کشور پارسال به ۲۹ قلم کاهش یافت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7