نظام سلامت

برگزاری انتخابات نظام پزشکی به صورت الکترونیک

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اعلام رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی مبنی بر بروز تخلفاتی از جمله تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداها و انتصاب نسبت هایی به گروه های رقیب در بین برخی نامزدهای این انتخابات، گفت: هر گونه تخلفی طبق قانون از سوی هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی رسیدگی می شود.

دکتر حریرچی با بیان این که وزارت بهداشت وظیفه برگزاری انتخابات نظام پزشکی را به عهده دارد، افزود: تیرماه امسال این انتخابات برای اولین بار به صورت الکترونیک برگزار می شود و جامعه پزشکی می توانند بدون نیاز به تردد از منزل در این انتخابات شرکت کنند.

دکتر حریرچی سازمان نظام پزشکی را قدیمی ترین و بزرگترین سازمان صنفی کشور دانست و افزود: تقویت و استحکام سازمان نظام پزشکی نه تنها درخواست جامعه پزشکی است بلکه خواست وزارت بهداشت نیز هست، البته در دوره های گذشته مشارکت جامعه پزشکی در این انتخابات بالا نبوده و به خصوص در شهرهای بزرگ مانند تهران مشارکت حدود ۱۲ درصدی را شاهد بوده ایم در حالی که در انتخابات سیاسی مشارکت ۶۰ تا ۷۰ درصدی مردم را در انتخابات مختلف از جمله انتخابات ریاست جمهوری شاهد هستیم.

وی گفت: انتظار از جامعه پزشکی برای مشارکت در این انتخابات بالاست و یکی از اقدامات وزارت بهداشت تلاش برای مشارکت حداکثری جامعه پزشکی در این انتخابات است که برگزاری الکترونیک این انتخابات در همین راستاست.

قائم مقام وزیر بهداشت افزود: در دوره گذشته سازمان نظام پزشکی، رئیس دولت قبل از امضای حکم رئیس کل این سازمان امتناع کرد و به همین علت ارکان این سازمان با تاخیر تشکیل شد و البته در سال های گذشته برگزاری این انتخابات قبل از انتخابات ریاست جمهوری معنای سیاسی پیدا کرده بود و به نوعی نشان دهنده گرایش مردم در انتخابات ریاست جمهوری تلقی می شد به همین علت زمان برگزاری این انتخابات به بعد از انتخابات ریاست جمهوری تغییر کرد تا این شائبه و حساسیت های سیاسی غیر ضروری بر طرف شود.

دکتر حریرچی افزود: در این دوره از انتخابات نظام پزشکی تعدادی از افراد شاخص جامعه پزشکی نامزد شده اند و پیش بینی ما این است که انتخابات پرشور و با مشارکت بالایی خواهیم داشت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7