صنفی

خوابگاه دانشجویان پزشکی دانشگاه ع پ ایران شبی پر التهاب را پشت سر گذراند

به گزارش صدای پزشکان و براساس اخبار رسیده عدم پاسخگویی به کیفیت نامناسب و تاخیرهای پی در پی توزیع غذا در ایام امتحانات سبب گردید تا دانشجویان خوابگاه امام علی(ع) دانشگاه ع پ ایران برای بار دوم به نشانه اعتراض در حیاط خوابگاه تجمع نمایند.

اعتراض به کیفیت نامناسب غذا در ادامه به موضوعاتی اساسی تر کشیده شد. این اعتراض ساعت ۱۹ شروع گردید و تا ساعت ۳ بامداد ادامه داشت.
دانشجویان از همان ابتدا خواستار حضور معاون دانشجویی و پاسخگویی به مطالبات دانشجویان بودند. پس از گذشت چند ساعت و عدم حضور معاون دانشجویی، دانشجویان از دریافت غذا سر باز زدند و برخی غذا را بر زمین حیاط خوابگاه قرار دادند. تلاش برخی برای فیلمبرداری پنهانی از دانشجویان جو را ملتهب نمود و دانشجویان اعلام داشتند تا حضور معاون دانشجویی حیاط خوابگاه را ترک نمی نمایند.

تماس اولیه حاکی از حضور معاون دانشجویی داشت اما ایشان طی تماسی دوباره اعلام نمودند که هوا خوب است و دانشجویان می توانند در حیاط تفریح کنند و حیاط را به آتش بکشند.دانشجویان که این گفته را خلاف شان دانشجو و وظیفه پاسخگویی مسئول می دانستند خواستار استعفای معاون دانشجویی شدند.

حضور رییس حفاظت دانشگاه و مسئول خوابگاه امام علی(ع) به اعتراضات پایانی نبخشید. پس از گذشت ۸ ساعت از اعتراضات معاون دانشجویی به همراه رییس حراست دانشگاه در جمع معترضان حاضر شدند. دانشجویان خواستار استعفای ایشان شدند و از توهین های مستقیم ایشان به دانشجویان در دیدارهای مختلف و در پاسخ به مطالبات در چند سال اخیر انتقاد داشتند، همچنین دانشجویان از تهدید و ارعاب دانشجو به بهانه های مختلف، برخورد نامناسب و به دور از شان دانشجو از جانب معاون دانشجویی و کارکنان معاونت، بررسی حساب اینترنتی دانشجو و استفاده از آن برای تهدید دانشجو، ایجاد جو امنیتی در خوابگاه و دانشگاه و محدود نمودن دانشجو اعتراض داشته و خواستار اصلاح وضع موجود بودند.

در نهایت مطالبات دانشجویان مکتوب گردید و قول پیگیری و اصلاح وضع موجود داده شد و دانشجویان با شرط عدم احضار هیچیک از دانشجویان معترض به کمیته انضباطی این تجمع را پایان دادند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7