دانش آموختگان

بسیاری از پزشکان معتبر بر کیفیت داروی ایرانی صحه می گذارند

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بر اساس ضوابط موجود در صورت در دسترس بودن داروی تولید داخل، ضوابط بیمه ای اجازه پوشش داروهای مشابه خارجی را نمی دهند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر رسول دیناروند گفت: فرض کنید دارویی ایرانی با قیمت ۳ هزار تومان تولید شده است که تمامی آن را دولت پرداخت می کند و این هزینه برای بیماران رایگان می شود، اما مشابه خارجی همان دارو مثلا با قیمتی معادل ۲۰ هزار تومان وارد شده است.طبیعی است که علی رغم پرداخت بخشی از این مبلغ توسط دولت، خود بیمار نیز باید مقدار اندکی از آن را بپردازد.

دکتر دیناروند گفت: به هر حال ممکن است همین مابه التفاوت نیز برای بیماران قابل تحمل نباشد زیرا عموما سیاست های حمایتی بیمه ها مبتنی بر داروهای ژنریک و قیمت پایین تر است.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: با اطمینان می گویم داروی ایرانی مشکل کیفی ندارد و کیفیت آنها مورد تایید هزاران بیماری است که از این داروها استفاده می کنند و همچنین پزشکان معتبر نیز اینها را مورد تایید قرار داده اند لذا به مردم این اطمینان خاطر را می دهیم که بدون هیچ دغدغه ای داروهای تولید داخل را مصرف کنند و مطمئن باشند که در بهبود آنها تاثیر گذار خواهد بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7