دیده بان سلامت

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پیرامون رسیدگی به وضعیت سلامت محصوران

بسم الله الرحمن الرحیم

امیر المومنین على (ع) میفرماید:
مَنْ عَمِلَ بِالعَدلِ حَصَّنَ اللّه‏ُ مُلکَهُ

هر کس به عدالت رفتار کند، خداوند حکومتش را حفظ خواهد کرد.

امروز بیش از ٣٨ سال از عمر نظام مقدس جمهورى اسلامى میگذرد و توفیقات فراونى در سایه رهبرى امام راحل(ره) و مقام معظم رهبرى بدست آمده است. ما دانشجویان انجمن اسلامى دانشکده پزشکى دانشگاه علوم پزشکى تهران باور داریم این توفیقات همواره در سایه اتحاد و همدلى ملت بزرگ ایران بوجود امده است، تاریخ به ما آموخته است که هرگاه در صحنه حاضر شدیم و خصومت ها و عداوت ها را کنار گذاشتیم و به صلح و اتحاد و همدلى روى آورده ایم چالش هاى بزرگ را حل کرده و از موانع دشوار عبور کرده ایم، مثال عینى این همدلى و اتحاد را پیروزى در دفاع مقدس ٨ ساله و سربلند بیرون آمدن از تحریم هاى ظالمانه هسته اى١٠ ساله به سرکردگى آمریکا دانست.
اینجانبان یقین داریم که دشمن در هر شرایطى و به هر نحوى در کمین است که به این ملت، رهبرى و کشور آسیب بزند و راه مناسبى چون اختلاف و تفرقه را یافته است.
امروز بیش از ٨ سال از حوادث تلخ سال ٨٨ گذاشته است و آن اتفاقات ناگوار که به ضرر همگان بود سپرى شده است، فضاى کشور آرام و راه براى خاتمه و برون رفت از بحران فراهم گشته است.
ما خود را وامدار و میراث دار حکومت عدل على(ع) می دانیم در این صورت شایسته نظام اسلامى نیست که بدون محاکمه عادلانه آقایان موسوى و کروبى و خانم رهنورد را بیش از ٧ سال در حصر خانگى نگه دارد.
توقع اینجانبان و خیل عظیم ملت بزرگ ایران آن است که شرایطى فراهم شود تا این کدورت ها از بین برود و به این حصر ناعادلانه و غیرقانونی خاتمه بخشیده شود، ما دانشجویان باور داریم که اگر در آن سالها خسارتى به کشور وارد شده است، راه برون رفت از چالش محاکمه ى عادلانه ى تمامى طرفین در دادگاه صالحه و علنی است.
ما دانشجویان پزشکى که خود را وامدار پاسدارى از سلامت مردم و جامعه می دانیم نگرانى خود را از اخبار ناخوشایند شنیده شده در روزهاى اخیر مبنى بر نامناسب بودن وضع سلامتى این بزرگواران اعلام میداریم و خواهان رسیدگى عاجل به وضع سلامتى ایشان می باشیم.
وضع سلامتى و سن بالاى ایشان ما دانشجویان را بیش از پیش نگران ساخته است تا خداى ناکرده، اتفاق ناگوارى در طول حصر خانگى موجب خسران و خسارت بزرگى برای کل نظام شود که پشیمانى بزرگى براى همیشه ببار مى آورد.
تقاضاى ما از تمامى تصمیم گیران و بزرگان در این امر این است که با شرایط پیش آمده، خدمات بزرگ این عزیزان به اسلام، نظام، انقلاب و ایران را فراموش نکرده و براى برون رفت از این وضع تصمیمى عاجل اتخاذ کنند تا انشالله فضاى تلخ و باخت-باخت سال٨٨ به فضاى صلح و اتحاد و همدلى و برد-برد هرچه بیشتر براى ملت بزرگ ایران و کشور اسلامى مان بدل شود و تا همیشه خارى شود در چشم دشمنان و بدخواهان این نظام مقدس و کشور عزیزمان.

انجمن اسلامى دانشجویان دانشکده پزشکى دانشگاه علوم پزشکى تهران

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7