دانش آموختگان

تأخیر در اعلام نتایج آزمون دستیار پزشکی به علت تکمیل ظرفیت

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: تکمیل کردن ظرفیت‌های خالی علت تأخیر در نتایج آزمون دستیاری پزشکی است.
 به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمد حسین پورکاظمی افزود: نزدیک به ۱۴ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند و در یکم تیر نتایج اولیه اعلام و کارنامه داوطلبان مشخص شد که داوطلبانی که بالای ۱۵۰ نمره کسب کردند مجاز به انتخاب رشته شدند.
وی گفت: حدود ۸۰ هزار و ۴۱ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که انتخاب رشته کردند.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه ظرفیت ما در دفترچه ۳ هزار و ۴۰۰ نفر بود و نسبت به پارسال افزایش ۷ تا ۸ درصدی داشت ادامه داد: پس از انتخاب رشته متوجه شدیم تعدادی از ظرفیت‌های ایثارگران که ۸۵۰ نفر بوده و فقط ۳۰۰ پذیرفته شده اند خالی مانده است که این تعداد را به داوطلبان آزاد دادیم.
پورکاظمی گفت: براساس قانون ۳۰ درصد ظرفیت نیز به رشته‌های مورد نیاز در مناطق محروم تعلق می‌گیرد که در دفترچه عنوان شده بود در صورت خالی ماندن ظرفیت مناطق محروم، این ظرفیت به دیگران داده نشود.
وی ادامه داد: ما این ظرفیت خالی مانده را که بیش از ۳۰۰ نفر بود اعلام و درخواست کردیم در اختیار داوطلبان سهمیه آزاد قرار گیرد که با این موضوع موافقت شد و امیدواریم در اوایل هفته آینده نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی را اعلام کنیم.
پورکاظمی گفت: نزدیک به ۳ هزار و ۴۰۰ نفر در ۲۷ رشته تخصصی پزشکی در این آزمون قبول می‌شوند.
وی با بیان اینکه علت تأخیر در نتایج این آزمون خالی ماندن ظرفیت‌ها بوده است گفت: داوطلبان با مراجعه به دفترچه خواهند دید که موضوع-ظرفیت خالی مانده در مناطق محروم به کسی داده نشود- عنوان شده است و ما اعلام کردیم ۳۰۰ نفر جای خالی مانده و ممکن است در تکمیل ظرفیت با نمره‌های پایین‌تر پر شود؛ بنابراین درخواست کردیم و دکتر باقر لاریجانی با مشورت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که این ظرفیت پر شود و این موضوع به نفع خود داوطلبان بود زیرا ظرفیت از خود آن‌ها مثل رادیولوژی، چشم، ارتوپدی و … پر می‌شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

4 نظر برای مطلب "تأخیر در اعلام نتایج آزمون دستیار پزشکی به علت تکمیل ظرفیت"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
آرمین
Guest
چقدر نکته ی ظریفی رو بزرگوار ، اشاره کردند از تعداد ۸۵۰ نفر ظرفیت شاهد فقط ۳۰۰ تای اون پر میشه!! این چه جور سهمیه ای است که متاقضی ان نصف ظرفیت است! نگاهی به رشته ها بندازید، چرا حداقل ۱/۳ ظرفیت رشته هایی مثال چشم و رادیولوژی و ارتوپدی و قلب سهمیه شاهد فول فول! پر میشه ولی (با احترام به اهمیت همه رشته ها) به عفونی که میرسه هیچ کسی متقاضی سهمیه شاهد نیست!!!؟؟ بالا غیرتا حداقل حرمت اسم شاهد و ایثارگر رو حفظ کنید تا به کی این دور باطل میخواد تکرار بشه، بسیاری از دوستان من… بیشتر
اشکال در دیدن نتیجه آزمون
Guest
اشکال در دیدن نتیجه آزمون

لطفا پیگیری کنید
از دیروز عصر سامانه sanjeshp.ir نتیجه آزمون دستیاری مختل شده و اصلا کد رمز نمیفرسته.
تعداد زیادی هنوز نتیجه رو نگرفتن

اشکال در دیدن نتیجه آزمون
Guest
اشکال در دیدن نتیجه آزمون

اختلال در سامانه لطفا پیگیری کنید
از دیروز عصر سامانه sanjeshp.ir نتیجه آزمون دستیاری مختل شده و اصلا کد رمز نمیفرسته.
تعداد زیادی هنوز نتیجه رو نگرفتنپزشکی

مهم
Guest

لطفا پیگیری کنید
سامانه اعلام نتایج sanjeshp.ir برای آزمون دستیاری از دیروز عصر اشکال پیدا کرده
خیلی ها نتیجه نگرفتن
کد رمز نمیفرسته
نمیشه وارد شد و نتیجه رو دید

wpDiscuz
Powered by Themes24x7