دانش آموختگان

تأخیر در اعلام نتایج آزمون دستیار پزشکی به علت تکمیل ظرفیت

پوزکاظمی
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: تکمیل کردن ظرفیت‌های خالی علت تأخیر در نتایج آزمون دستیاری پزشکی است.
 به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمد حسین پورکاظمی افزود: نزدیک به ۱۴ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند و در یکم تیر نتایج اولیه اعلام و کارنامه داوطلبان مشخص شد که داوطلبانی که بالای ۱۵۰ نمره کسب کردند مجاز به انتخاب رشته شدند.
وی گفت: حدود ۸۰ هزار و ۴۱ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که انتخاب رشته کردند.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه ظرفیت ما در دفترچه ۳ هزار و ۴۰۰ نفر بود و نسبت به پارسال افزایش ۷ تا ۸ درصدی داشت ادامه داد: پس از انتخاب رشته متوجه شدیم تعدادی از ظرفیت‌های ایثارگران که ۸۵۰ نفر بوده و فقط ۳۰۰ پذیرفته شده اند خالی مانده است که این تعداد را به داوطلبان آزاد دادیم.
پورکاظمی گفت: براساس قانون ۳۰ درصد ظرفیت نیز به رشته‌های مورد نیاز در مناطق محروم تعلق می‌گیرد که در دفترچه عنوان شده بود در صورت خالی ماندن ظرفیت مناطق محروم، این ظرفیت به دیگران داده نشود.
وی ادامه داد: ما این ظرفیت خالی مانده را که بیش از ۳۰۰ نفر بود اعلام و درخواست کردیم در اختیار داوطلبان سهمیه آزاد قرار گیرد که با این موضوع موافقت شد و امیدواریم در اوایل هفته آینده نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی را اعلام کنیم.
پورکاظمی گفت: نزدیک به ۳ هزار و ۴۰۰ نفر در ۲۷ رشته تخصصی پزشکی در این آزمون قبول می‌شوند.
وی با بیان اینکه علت تأخیر در نتایج این آزمون خالی ماندن ظرفیت‌ها بوده است گفت: داوطلبان با مراجعه به دفترچه خواهند دید که موضوع-ظرفیت خالی مانده در مناطق محروم به کسی داده نشود- عنوان شده است و ما اعلام کردیم ۳۰۰ نفر جای خالی مانده و ممکن است در تکمیل ظرفیت با نمره‌های پایین‌تر پر شود؛ بنابراین درخواست کردیم و دکتر باقر لاریجانی با مشورت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که این ظرفیت پر شود و این موضوع به نفع خود داوطلبان بود زیرا ظرفیت از خود آن‌ها مثل رادیولوژی، چشم، ارتوپدی و … پر می‌شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

نظر ۴

 • چقدر نکته ی ظریفی رو بزرگوار ، اشاره کردند
  از تعداد ۸۵۰ نفر ظرفیت شاهد فقط ۳۰۰ تای اون پر میشه!! این چه جور سهمیه ای است که متاقضی ان نصف ظرفیت است!
  نگاهی به رشته ها بندازید، چرا حداقل ۱/۳ ظرفیت رشته هایی مثال چشم و رادیولوژی و ارتوپدی و قلب سهمیه شاهد فول فول! پر میشه ولی (با احترام به اهمیت همه رشته ها) به عفونی که میرسه هیچ کسی متقاضی سهمیه شاهد نیست!!!؟؟
  بالا غیرتا حداقل حرمت اسم شاهد و ایثارگر رو حفظ کنید
  تا به کی این دور باطل میخواد تکرار بشه، بسیاری از دوستان من سهمیه شاهد هستند، با اینکه خیلی از اونها شخصیت های بسیار بارز و افراد ارزشمندی هستند اما این واقعیت قابل انکار نیست که سطح علمی و عملی و البته هوش و تلاش اونها پایین تر از حد مورد انتظار در دوران رزیدنتی است،
  متاسفانه اکثر عزیزان در ازمونهای ارتقا دچار مشکل میشن (که از شما میخوام در صورت امکان از قدرت رسانه ایتون استفاده کنید و از دانشگاههای مختلف این موضوع رو استعلام بگیرید) ، در انتقال تجربه به رزیدنتهای سال پایین تر دچار مشکل میشن، و از همه بدتر در بین مردم و سایر همکاران (و بعضا اساتید که نسبت به نحوه ورود اونها به دوران رزیدنتی اگاهی ندارند) باعث بی اعتمادی و تخریب وجهه اون رشته و سایر افراد متخصص میشن! و این قضیه وقتی بغرنج تر میشه که اکثر اونها رشتهایی رو انتخاب میکنن که کیفیت بالای علمی متخصصین اون رشته ها مشهوده و این تضاد خیلی خیلی بیشتر میشه

 • لطفا پیگیری کنید
  از دیروز عصر سامانه sanjeshp.ir نتیجه آزمون دستیاری مختل شده و اصلا کد رمز نمیفرسته.
  تعداد زیادی هنوز نتیجه رو نگرفتن

 • اختلال در سامانه لطفا پیگیری کنید
  از دیروز عصر سامانه sanjeshp.ir نتیجه آزمون دستیاری مختل شده و اصلا کد رمز نمیفرسته.
  تعداد زیادی هنوز نتیجه رو نگرفتنپزشکی

 • لطفا پیگیری کنید
  سامانه اعلام نتایج sanjeshp.ir برای آزمون دستیاری از دیروز عصر اشکال پیدا کرده
  خیلی ها نتیجه نگرفتن
  کد رمز نمیفرسته
  نمیشه وارد شد و نتیجه رو دید

نظری ندارید؟ صدای پزشکان متعهد به انتشار پیام های شما تا حد امکان است اما کلمات با بار توهین، انتشار نمی یابد

Powered by Themes24x7