نظام سلامت

پیوندی و محمدیون برای ریاست هلال احمر به رئیس جمهوری معرفی می شوند

شورای عالی هلال احمر در نشست صبح امروز خود، به علی اصغر پیوندی ۱۱ رای، مصطفی محمدیون ۹ رای و سید رضا رئیس کرمی ۶ رای داد، به این ترتیب پیوندی و محمدیون برای تصدی سمت ریاست جمعیت هلال احمر به رئیس جمهوری معرفی می شوند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، ساعت هفت امروز ساختمان صلح هلال احمر میزبان اعضای شورای عالی هلال احمر بود؛ پیش از این محمد جواد ظریف که از نمایندگان رئیس جمهوری دراین جلسه بوده اعلام کرد در این جلسه حضور پیدا نمی کند و و رای وی را وزیر بهداشت اعلام می کند.
در ابتدای جلسه، علی اصغر پیوندی برنامه هایش را برای آغاز فعالیت در هلال احمر اعلام کرد، سید رئیس کرمی دومین نامزدی بود که به تشریح برنامه هایش در هلال احمر پرداخت در پایان نیز مصطفی محمدیون به ایراد برنامه پرداخت سپس رای گیری آغاز شد.

نامزدهای ریاست هلال احمر چه افرادی بودند
سیدرضا رئیس‌کرمی 
یکی از گزینه های جانشینی ضیایی در ریاست جمعیت هلال احمر کشور بود وی در دوران انتخابات اخیر ریاست جمهوری، به عنوان رئیس کمیته سلامت ستاد انتخاباتی روحانی فعالیت داشت.
رئیس کرمی فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه تهران و عضو هیات علمی این دانشگاه، متخصص کودکان و فوق تخصص روماتولوژی کودکان است که دارای سوابق روشنی در مدیریت نهادهای انقلابی، فرهنگی و دانشگاهی از جمله معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ریاست دانشگاه علوم پزشکی قم، معاونت درمان هلال احمر و همچنین جهاد دانشگاهی است.
رئیس کرمی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران است که حائز بیشترین تعداد رای در انتخابات نظام پزشکی اخیر در استان قم شد.

علی‌اصغر پیوندی
وی که دکترای تخصصی گوش و حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارد ، ریاست سابق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از جمله سوابق پیوندی است.

مصطفی محمدیون دبیرکل جمعیت هلال احمر که از سال گذشته و با حکم ضیایی در این سمت مشغول به کار شده؛ محمدیون، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است و پیش از این در ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان مناطق آزاد فعالیت داشته است.

نگاهی به نحوه انتخاب رئیس هلال احمر در شورای عالی جمعیت

شورای عالی جمعیت هرچهارسال یکبار موظف به معرفی ۲ نفر از نامزدهای تصدی ریاست جمعیت به رئیس جمهوری برای انتخاب یک نفر از آنها و ابلاغ حکم از طرف رئیس جمهور هستند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یک نهاد عمومی مردم نهاد و براساس اساسنامه مصوب «دارای شخصیت حقوقی مستقل است و به تمامی تعهدات و قراردادهای مصوب بین الملل مربوط به اهداف» بنا به وضعیت آن با سایر نهادهای دولتی و متفاوت بافرایند دیگر سازمان ها است
چرا که هلال احمر متشکل از ارکانی است که اعضا بعنوان شورای اجرایی در شهرستانها و با انتخابات متعددی که صورت می گیرد روسا ومسئولان آن به ترتیب از طریق اعضا فعال، شورای اجرایی شهرستان انتخاب و توسط مجمع استان، هیات مدیره استان و همزمان اعضای مجمع عمومی انتخاب می شود.
همچنین شورایعالی جمعیت متشکل از ۷ عضو منتخب مجمع عمومی، ۴ عضو به عنوان نماینده رئیس جمهور ،۴ تن از مدیران جمعیت و نماینده ولی فقیه در جمعیت است که هرچهارسال یکبار موظف به معرفی ۲ نفر از نامزدهای تصدی ریاست جمعیت به رئیس جمهوری برای انتخاب یک نفر از آنها و ابلاغ حکم از طرف رئیس جمهور هستند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7