نظام سلامت

منابع سلامت کشور در اختیار بیمه هاست

به گزارش  صدای پزشکان به نقل از ایلنا، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ارائه خدمات اورژانس به مردم و بیماران، یک امر حاکمیتی است و قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست. خوشبختانه اورژانس پیش بیمارستانی به سازمان تبدیل شد و خدمات خود را ارائه می دهد اما در حوزه درمان و اورژانس بیمارستانی، مکلف به توسعه اورژانس هستیم.
او ادامه داد: بسته خدمات بهداشتی و درمانی برای مناطق محروم نوشته شد و ارائه خدمات در این مناطق، از وظایف دولت است و تخصیص اعتبارات با اولویت این مناطق خواهد بود. ممکن است در مناطق برخوردار بتوان از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی، خدمات حوزه سلامت را ارائه داد اما در مناطق محروم شاید هیچ فردی حاضر به سرمایه گذاری نشود بنابراین اجازه نخواهیم داد که مناطق محروم از دریافت خدمات اولیه و تخصصی، محروم شوند.
معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: منابع سلامت کشور در اختیار بیمه‌ها قرار دارد و آنها باید مطالبات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را پرداخت کنند و اگر بیمه‌ها بتوانند راهنماهای بالینی را تدوین کنند، کمک بزرگی به مدیریت هزینه‌ها است زیرا بر اساس منابع دراختیار، راهنماهای بالینی و پروتکل‌های درمانی را تدوین می‌کنند اما در خلا اقدام بیمه، وزارت بهداشت این اقدام بر زمین مانده را انجام می دهد.
 جان بابایی از تدوین راهنماهای بالینی درمانی در حوزه خدمات پرهزینه تا پایان امسال خبر داد و گفت: این راهنماهای بالینی یکی از تکالیف قانونی و لازم برای نظام سلامت است و از کمک بیمه‌ها برای تدوین این پروتکل‌ها، بهره خواهیم گرفت

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7