یادداشت

یک ابقا، چند اعلام خطر

نظرات نویسندگان مهمان لزوما بازتاب دهنده نگاه صدای پزشکان نیست

امروز شاهد ابقای یکی از معاونین مدیریت قبلی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بودیم تا ترس از تداوم روند گذشته خیلی زودتر از انچه فکر میشد به سراغ جامعه ی علوم پزشکی شیراز بیاید.

صدور حکم ابقای معاونت توسعه نه تنها افکار عمومی را نسبت به سیاست های مدیریت جدید دانشگاه بدبین میکند بلکه زنگ خطر را برای انتصابات اینده ی دانشگاه به صدا در می اورد.

انتصاب نیروهای وابسته به ریاست قبلی دانشگاه نشان از وجود افراد نزدیک به دکتر ایمانیه در تیم فکری ریاست جدید دانشگاه دارد.
قطعا مدیریت جدید دانشگاه با تداوم این روند حمایت حامیان خود را از دست خواهد داد و تمام کسانی که با تغییر رئیس دانشگاه از مدیریت جدید اعلام حمایت نموده بودند خیلی زود در صحبت های خود تجدید نظر خواهند کرد.

برای جلوگیری از ایجاد شکاف میان دکتر بهادر و تمام کسانی که از تغییر رئیس دانشگاه حمایت کرده بودند لازم است خواست ها و مطالبات معترضین به ریاست قبلی شناسایی شود و با ایجاد تغییرات مطلوب امیدی دوباره به ایشان تزریق گردد.

در این مسیر قطعا مشورت با کسانی که به عنوان نیرو های حامی دولت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز شناخته می شوند بسیار تاثیر گذار بوده و از صدور چنین احکام و ایجاد اینگونه شکاف ها جلوگیری خواهد کرد.

نوبت ان بود مسائل و ابهامات مالی زیادی که در ۱۲ سال گذشته مطرح بود رنگ تغییر و شفاف سازی به خود بگیرد . بازماندگان دولت پاکدستان از سمت های مالی فاصله بگیرند و ریاست جدید که در روز معارفه قول همسویی با دولت را به استقبال کنندگانش می‌داد، در اولین انتخاب خود بدقولی  نکند. مدیر جدید اگر نخواهد به دغدغه های دلسوزان دانشگاه و حامیان دولت توجه کند قطعا راهی که می رود که عاقبت خوشی برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز نخواهد داشت

درباره نویسنده

علی صداقت

دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فعال دانشجویی

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7