نظام سلامت

تشکیل کمیته حمایت از زلزله زدگان جامعه پزشکی

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا رئیس نظام پزشکی کرمانشاه گفت : طی نشستی متشکل از اعضای جامعه پزشکی که از زمان وقوع زلزله در استان کرمانشاه مورد وثوق مردم هستند،کمیته ای به نام کمیته حمایت از زلزله زدگان جامعه پزشکی با محوریت سازمان نظام پزشکی تشکیل شد.

بهمحمدباقر حیدری افزود: امروز نشستی متشکل از اعضای جامعه پزشکی که از زمان وقوع زلزله در استان کرمانشاه مورد وثوق مردم هستند و کمکهای مردمی و جامعه پزشکی به حساب آنان  واریز شده است در سازمان نظام پزشکی کرمانشاه برگزار و کمیته حمایت از زلزله‌زدگان جامعه پزشکی  با  حضور ریاست و معاونت پشتیبانی سازمان و هفت نفر از نمایندگان انجمنها و تشکلهایی که امانتدار وجوهات نقدی هستند، تشکیل شد که در زمینه هزینه کرد این مبالغ در قالبی هماهنگ و سازماندهی شده  تصمیم گیری، اجرا و نظارت کنند.

وی افزود: تا این تاریخ مجموعا مبلغی در حدود ۲/۵ میلیارد تومان جمع آوری شده است  که خواهشمندیم همچنان ازین حرکت موثر و خداپسندانه حمایت شود. در این جلسه مقرر شد تا تمام کمک‌ها تجمیع و تحت نظر نظام پزشکی هزینه شود.

حیدری با اشاره به اینکه این مبلغ تمام کمک‌های جامعه پزشکی نیست،گفت: ما امانتداراعتماد جامعه پزشکی و مردمی که به ما اعتماد کردند،هستیم بنا بر این کمیته‌ای تشکیل دادیم تا نیازسنجی کنیم .

رئیس نظام پزشکی کرمانشاه با اشاره به این که  باید با سایر نهادها هماهنگ باشیم تا دچارموازی کاری و هدررفت این مبالغ نباشیم،تصریح کرد: ما برای هزینه کرد این مبالغ بسیار حساس هستیم و می خواهیم مورد رضایت همه باشد.

به گفته حیدری تاکنون این کمیته به نتیجه قطعی نرسیده ولی یکی از نظرات مطرح شده این است که نظام پزشکی  در ساخت مسکن خانوارهایی که تحت پوشش بهزیستی و… بودند، کمک کند ولی فعلا در حال رایزنی و مشورت هستیم.

وی در خصوص تلاش برخی از گروه‌های پزشکی برای ارسال کانکس اظهار کرد: کانکس در این شرایط جوی گزینه بسیار مناسبی است ولی عواقبی دارد  که یک مطالبه جدیدی در منطقه به وجود می آورد وبا توجه به اینکه ۳۰هزار خانوار داریم نمی توانیم برای تمام آنها کانکس تهیه کنیم و این خود عواقبی خواهد داشت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7