نظام سلامت

تعهدات وزارت بهداشت نسبت به مناطق زلزله‌زده غرب کشور

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه شرایط نامناسب اسکان، نبود سرویس‌های بهداشتی و استحمام، می‌تواند باعث بروز بیماری‌هایی برای مردم مناطق زلزله‌زده غرب کشور شود، گفت: بر این اساس فراهم کردن شرایط بهداشت فردی و محیطی، بازسازی و مرمت مراکز بهداشتی و درمانی آسیب‌دیده مانند بیمارستان‌های اسلام‌آباد غرب و سرپل‌ذهاب از تعهدات وزارت بهداشت در این مناطق است.دکتر قاسم جان‌بابایی بعد از بازدید مجدد از مناطق زلزله‌زده غرب کشور و عیادت از مصدومان این زلزله در بیمارستان کرمانشاه افزود: از دیگر تعهدات وزارت بهداشت می‌توان به استقرار کانکس به عنوان مراکز موقت بهداشتی، تامین تجهیزات بیمارستان‌های صحرایی و پیگیری روند درمان مصدومان اشاره کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه کار بزرگ ملی و جهادی در خدمت‌رسانی به مصدومان زلزله غرب کشور انجام داده است، گفت: تاکنون ۱۵۰۰ عمل جراحی برای مصدومان زلزله غرب کشور در استان کرمانشاه انجام شده است.

وی با بیان اینکه جامعه پزشکی همواره در کنار مردم بوده است،اظهارکرد: در این حادثه کمترین میزان مرگ در بیمارستان‌ها ثبت شد. در عین حال ۴۰۰ مصدوم حادثه زلزله غرب کشور برای دریافت خدمات درمانی به استان‌های دیگر اعزام شدند که البته در حال حاضر ترخیص شده‌اند.

جان‌بابایی گفت: مردم مناطق زلزله‌زده در دریافت خدمات درمانی مشکلی ندارند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7