اقتصاد سلامت

وزیر بهداشت: طرح تحول سلامت برای استمرار نیازمند پایداری منابع است

نشست فراکسیون ولایی مجلس امروز (یکشنبه) با حضور وزیر بهداشت با محوریت بررسی طرح تحول سلامت برگزار شد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از به نقل از  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید حسن  هاشمی در این نشست با بیان اینکه طی سال‌های اخیر در حوزه بهداشت و درمان کشور اقدامات مناسبی انجام شد، گفت: چندین میلیون متر مربع مراکز درمانی بازسازی و  ظرفیت آموزشی ۳۰ درصد افزایش یافت و پرداخت‌های مردم در هزینه‌های درمان کاهش چشمگیری پیدا کرد اما علی‌رغم تمامی کمک های دولت و مجلس هنوز شرایط حوزه سلامت مناسب نیست.

وی ادامه داد: البته برخی مسئولان تنها وضعیت کلان شهرها را می‌بینند این در حالی است که در روستاها و مناطق مرزی مشکلات زیاد است و به نظر می‌رسد قرار نیست این مشکلات پایان یابد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه موضوع سلامت از جمله موضوعاتی است که مجلس را درگیر می‌کند، تصریح کرد: مشکلات طرح تحول نبود منابع پایدار است یعنی از سویی مطرح کردیم که خدمات ارائه می‌کنیم و از سویی تامین منابع آن را به هدفمندی گره زدیم و این اقدام درستی نبود.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همانطوری که همه کارشناسان و جناح‌های سیاسی مختلف و دولت‌های قبلی و فعلی تأکید داشتند در هدفمندی یارانه‌ها کسانی که درآمد بالایی دارند می‌بایست از لیست یارانه بگیران حذف می شدند  و این صرفه‌جویی در پرداخت‌ها  به نفع اقشار بی بضاعت صورت گیرد این تعداد براساس برآوردها متفاوت است مثلاً از رقم ۲۰ میلیون نفر گفته می شود تا رقم های پایین تر که البته دقیق نیست.

وزیر بهداشت در پایان از نمایندگان مجلس خواست در مورد اعتبارات طرح تحول سلامت و پایداری منابع آن تصمیم مناسبی را اتخاذ کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7