دانش آموختگان

وزیر بهداشت: تمام جامعه ی پزشکی دکتر یلدا را استاد خود می دانستند

وزیربهداشت با بیان اینکه دکتر یلدا یکی از برجسته ترین اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران است، گفت: دکتر یلدا معتقد بودند، انسان در لباس مقدس پزشکی باید به مردم بی دریغ عشق بورزد.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم تشییع پیکر زنده یاد، استاد فقید، دکتر علیرضا یلدا گفت: دکتر یلدا یکی از برجسته ترین اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران محسوب می شوند که قریب به ۶٠ سال در این دانشگاه به تعلیم دانشجویان پزشکی مشغول بودند.

وزیربهداشت افزود: دکتر یلدا از حیث شان و مرتبه علمی از شاخص ترین چهره های پزشکی محسوب می شوند و تقریبا تمام جامعه پزشکی به نوعی ایشان را استاد خود می دانند.

دکتر هاشمی گفت: این استاد گرانقدر در شب یلدا به رحمت ایزدی پیوستند و در عین حال، حاصل و عصاره زندگی شان که آمیخته به تعالیم پربار دروس طب و اخلاق، عشق ورزی و محبت به دیگران بود را به جای گذاشتند، محبت بی دریغ به مردم، همواره مورد تاکید ایشان بود، چراکه معتقد بودند، انسان در لباس مقدس پزشکی باید به مردم بی دریغ عشق بورزد، زیرا پزشکی تنها یک علم یا مهارت نیست، بلکه محبت به بیمار از وظایف پزشک است که این بهترین درسی بود که همواره به شاگردان شان تاکید می کردند.

وزیربهداشت با بیان اینکه امیدواریم شاگردان خوبی باشیم و به مردم ایران خوب خدمت کنیم، خاطرنشان کرد: استاد یلدا تمام شدنی نیست، امثال دکتر یلدا در جامعه پزشکی بازهم داریم و باید هنرمند باشیم تا آنها را کشف کنیم و به وجودشان افتخار کنیم.

دکتر هاشمی گفت: استاد یلدا تمام زندگی خود را صرف آموختن و آموزش دادن کرد، به طوری که یک چهره بین المللی محسوب می شود و در زمینه بیماری های عفونی جزو پیشکسوتان این رشته هستند، پزشکان ایرانی در داخل کشور و خارج از مرزها که در رشته عفونی تحصیل کرده اند، شاگردان ایشان محسوب می شوند.

وزیربهداشت تصریح کرد: دکتر یلدا یک انسان کامل و نافع برای کشور و مردم هستند، این آرزوی هر انسانی است که مفید باشد و دکتر یلدا از این جنس بود.

دکتر هاشمی در پایان تاکید کرد: در جامعه پزشکی یلداهای فراوانی وجود دارد که گمنام هستند و پیدا و پنهان به مردم خدمت می کنند که به تمام آنها افتخار می کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7