اقتصاد سلامت نظام سلامت

گشتی‌های مشترک ما با دانشگاه‌های علوم پزشکی در بیمارستان‌ها حاضر می‌شوند

به گزارش صدای پزشکان ایران، محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، به پزشکانی که حق ویزیت‌شان چند برابر دیگر پزشکان با تخصص یکسان است اشاره کرد و گفت: اگر پزشکان مازاد بر تعرفه‌ای که قانون برای آنها به عنوان حق ویزیت مشخص کرده تخطی کنند، تخلف محسوب می‌شود و مردم باید از طریق تعزیرات حکومتی شکایت خود را به این سازمان اعلام کنند تا به وضعیت آنها رسیدگی شود.

وی افزود: طی جلسات برگزار شده با دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران مقرر شد، بازرسان دانشگاه‌ها با اعلام تخلف پزشکی به سازمان تعزیرات حکومتی با مأموران تعزیرات همراه شوند، موضوع را بررسی و اگر تخلفی وجود داشت، صورتجلسه کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در ارتباط با نظارت بر روی بیمارستانهای خصوصی و دولتی افزود: در جلسات اختصاصی و عمومی مشترک با دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران که خود یا رؤسای شعب در آن حضور دارند، موضوعات نظارت بر بیمارستان‌ها مطرح می‌شود.

اسفنانی در ادامه گفت:‌ اگر تخلفی صورت گرفته باشد، قطعاً پرونده تشکیل خواهد شد. همچنین گشتی‌های مشترک ما با دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند در بیمارستان‌ها حاضر شوند و موضوع را بررسی کنند.

وی عنوان کرد: مردم در صورت مشاهده تخلف می‌توانند با دو سامانه ۱۳۵ و ۱۲۴ تماس بگیرند و گزارش خود را اعلام کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران ادامه داد: این گزارش‌ها صورتجلسه می‌شوند و اگر شاکی خصوصی داشته باشند برای رسیدگی به شعبه ارجاع داده خواهند شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7