نظام سلامت

طرح تحول سلامت از مهمترین اولویت های مردم و دولت است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از  وبدا، دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز در بیست و سومین جشنواره علوم پزشکی رازی با اشاره به این که حوزه پزشکی پیوند عمیقی با زندگی عموم مردم دارد و ظرفیت این حوزه در کشور بسیار بالا است بنابراین می تواند نقش محوری و پررنگی در پژوهش داشته باشد، افزود: حوزه پزشکی در ایران توانسته به نقطه ای برسد که هر ایرانی و مسئولی به آن، افتخار و مباهات می کند.

معاون اول رییس جمهور در ادامه گفت: در دوران گذشته در مجلس شورای اسلامی، بودجه ای برای اعزام بیماران کلیوی به خارج از کشور در نظر می گرفتیم اما امروز توانمندی پزشکی ایران در جهان پذیرفته شده است.

وی با بیان این که جایگاه پزشکی ایران در منطقه استثنایی است و بیماران منطقه ترجیح می دهند برای دریافت خدمات به مراکز درمانی ایران مراجعه کنند، افزود: اجرای طرح تحول سلامت کار بسیار بزرگ و ریسک مهمی بود که به شجاعت در تصمیم گیری و عمل گسترده نیاز داشت چراکه در آن شرایط با محدودیت منابع و تحریم های بین المللی روبرو بودیم اما با اتکابه توانمندی های بالای پزشکی ایران، طرح تحول سلامت که یک نیاز و ضرورت برای کشور بود اجرا شد و توفیقات بزرگ و رضایتمندی مردم را به دنبال داشت

معاون اول رییس جمهور در ادامه افزود: به دلیل محدودیت منابع، مطالبات کادر درمانی با تاخیرهای طولانی مدتی پرداخت می شود اما به شما و مردم ایران اطمینان می دهم که طرح تحول سلامت به هیچ عنوان از دستور کار دولت خارج نخواهد شد.

دکتر جهانگیری همچنین گفت: طرح تحول سلامت از مهمترین اولویت های مردم و دولت است و باید راهکاری پیدا کنیم که مشکلات آن، برطرف شود.

معاون اول رییس جمهور در پایان گفت: دکتر هاشمی یکی از مدیرانی بود که در دولت یازدهم با فعالیت گسترده و حضور در مناطق مختلف کشور، دیگران را برای کار و خدمت به مردم به وجد می آورد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7