دانش آموختگان

اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در ۶ شهر کشور

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو درباره اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک گفت: نتایج این پایلوت تا پایان سال ارزیابی و آنالیز خواهد شد و بر اساس تصمیمی که مشترکاً در سطح وزارت بهداشت انجام می شود اعلام می شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وزارت بهداشت؛ دکتر رسول دیناروند درباره اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در کشور اظهار داشت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک یکی از برنامه های بزرگ وزارت بهداشت است که در سال ۹۳ به صورت آزمایشی و پایلوت در سه شهر انجام شد.

وی گفت: این طرح در سال گذشته و به صورت آزمایشی در سه شهر ساوه، پاوه و جهرم انجام شد که در سالجاری نیز سه شهر به این طرح اضافه خواهد شد که در مازندران شهر بابلسر، در استان فارس شهر استهبان و در استان خراسان رضوی نیز به احتمال زیاد شهرستان چناران می باشد.

دکتر دیناروند اظهار داشت: نتایج این پایلوت تا پایان سال ارزیابی و آنالیز خواهد شد و بر اساس تصمیمی که مشترکا در سطح وزارت بهداشت انجام می شود اعلام می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه نسخه نویسی الکترونیک را سازمان غذا و دارو پیگیری می کند ولی واقعیت این است که اجرای این طرح برای بیمه ها، حوزه درمان وزارت بهداشت و حوزه آی تی وزارت بهداشت نیز مهم است یعنی انها نیز از این طرح بهره مند خواهند شد بنابراین به صورت جمعی تصمیم گیری خواهد شد که این طرح در کدام یک از این شهرها کشوری شود.

دکتر دیناروند اظهار امیدواری کرد طرح نسخه نویسی الکترونیک در یک برنامه ۴ یا ۵ ساله در کل کشور استقرار یابد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7