آموزشی

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران: ارزشیابی، پاشنه آشیل سیستم آموزشی است

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ارزشیابی آموزشی به نوعی پاشنه آشیل سیستم آموزشی است و در حال حاضر تلاش هایی برای تقویت ارزشیابی ها صورت می گیرد اما به صورت نظام مند نیست و مستمر نیست.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وزارت بهداشت: دکتر عظیم میرزازاده در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ اظهار کرد: مهم ترین هدف ما این است که یک خط مسیر ثابت و در عین حال رو به شکوفایی را برای توسعه آموزش در دانشگاه علوم پزشکی تهران داشته باشیم.

وی گفت: امیدواریم در دانشگاه ها به سمتی حرکت کنیم که توسعه آموزش در نهادی مانند مراکز تحقیق و توسعه آموزش (EDC) تجمیع نشود بلکه به صورت یک فرهنگ سازمانی در کل مجموعه باشد صورت گیرد.

دکتر میرزازاده با اشاره به اینکه مهم ترین برنامه آموزشی این دانشگاه در سال ۹۴ تداوم برنامه ها و سیاست های سال گذشته است افزود: وقتی ما نتوانیم تحقق اهداف برنامه هایی که در سال های پیش را شروع کرده ایم نشان دهیم دلیلی بر اعتماد به ما وجود ندارد.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: از حدود ۲ سال پیش تدوین چارچوب کلان ارزشیابی در سه حوزه دوره های آموزشی، فراگیران و اعضای هیات علمی را آغاز کرده ایم که دانشکده ها شیوه نامه های مربوطه را تهیه کرده اند و شورای آموزش دانشگاه آن را تصویب کرد.

دکتر میرزازاده گفت: تمام تلاش ما این است که مواردی که برنامه ریزی شده تنها در کاغذها نماند و یک جنبش در زمینه ارزشیابی کاری که مشغول انجام آن هستیم ایجاد شود.

وی با اشاره به شکل گیری واحد ارزشیابی اعضای هیات علمی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از حدود ۷ سال پیش افزود: تنها در این دانشکده حدود ۱۰۰۰ نفر عضو هیات علمی داریم ضمن اینکه دفتر ارزشیابی پزشکی ۹۰ نیز اخیرا کار خود را آغاز کرده و حالت رسمی و سازمانی پیدا کرده است.

وی در پایان یادآور شد: مراکز مطالعات و EDC ها وظیفه اجرای ارزشیابی ها را ندارند اما می توانند برای اجرای مطلوب ارزشیابی ها، ایده های جدید و اثرگذار بدهند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7