اقتصاد سلامت نظام سلامت

وزیر بهداشت از اعمال تغییراتی در اعتبارات مربوط به هدفمندی یارانه‌ها در حوزه وزارت بهداشت خبر داد

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه نخستین نشست کشوری مشاورین امور زنان و خانواده وزارت بهداشت و مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک با معاونت زنان و امور خانواده نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به سوال ایسنا درباره بررسی مجدد کلیات بودجه ۹۷ در مجلس شورای اسلامی و تغییرات احتمالی بودجه وزارت بهداشت، گفت: در این بررسی‌ها تغییراتی در اعتبارات مربوط به هدفمندی یارانه‌ها ایجاد شده است و ما انتظارمان اجرای قانون است. البته از دولت و مجلس ممنونیم و مطمئنیم که همه آنها متوجه گرفتاری‌هایی که در دو سال گذشته برایمان ایجاد شده هستند و شرایط بیمه‌ها را می‌دانند.

وی با بیان اینکه مطمئنم سلامت مردم اعم از بهداشت و درمان‌شان جزو اولویت‌های دولت و مجلس است، گفت:امیدوارم دولت و مجلس از این امتحان بسیار مهم در حوزه سلامت که در صدر اولویت‌ها و خواسته‌های مردم است، در ۱۰ روز آینده سربلند بیرون آیند و با در نظر گرفتن بودجه مناسب برای حوزه سلامت برای ارائه دهندگان خدمت، آرامشی را ایجاد کنند که ثمره‌اش متوجه همه آحاد جامعه خواهد بود.

هاشمی در ادامه درباره تفاهم‌نامه‌ای که در حوزه زنان با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری امضا شد، گفت: شاید وزارت بهداشت دستگاه اجرایی است که بیشترین تعداد مدیران خانم در بین دستگاه‌های اجرایی را دارد و امیدواریم این موضوع به تدریج ارتقا یابد. انصافا هر کجا که از زنان استفاده کرده‌ایم آنها بهتر از مردان درخشیده‌اند و این موضوع در بیمارستان‌ها و ادارات کل وزارت بهداشت که بالغ بر ۳۶۸ نفر مدیر زن دارند، تجربه موفقی بوده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: بنابراین در کنار وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش و … وزارت بهداشت هم وظیفه خود می‌داند که فرصت بیشتری برای ظهور و بروز استعداد زنان در این حوزه ایجاد کند و این تفاهم‌نامه نیز بر همین مسئولیت تاکید دارد. البته از خدمات فنی که مربوط به ارتقا و توانمندی زنان برای افزایش سواد بهداشتی و انجام وظایف فنی‌شان است از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری کمک می‌گیریم.

هاشمی با بیان اینکه در حوزه سلامت در رده‌های مختلفی با بانوان سر و کار داریم، گفت: یکی از مهم‌ترین رده‌ها، مادران هستند. بنابراین باید خدمات مناسبی در دوران بارداری برای تربیت فرزندان‌شان و تحصیل آنها دریافت کنند. معتقدم اگر این بخش از جامعه که در ارتقای اخلاق، فرهنگ و اقتصاد جامعه بسیار اثرگذارند، بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرند، می‌توانیم مسیر توسعه را سریع‌تر طی کنیم، اما اگر بخواهیم با این قشر به صورت سلیقه‌ای برخورد کنیم و محدودیت‌هایی که قانونا و اخلاقا صحیح نیست، برایشان ایجاد کنیم، نه تنها به آن قشر که نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، ظلم کرده‌ایم، بلکه به همه کشور و به آینده کشور نیز ظلم کرده‌ایم.

وزیر بهداشت تاکید کرد:‌ امیدوارم این جلسه کمک کند تا بیش از گذشته از توانمندی بانوان استفاده کنیم و ماموریت‌های اصلی‌مان را در قبال این قشر انجام دهیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7