سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

شش میلیون ایرانی دو دفترچه بیمه دارند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از کانال خبری پزشکان، رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در طرح تحول سلامت تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفتند، گفت: متاسفانه ۵ تا ۶ میلیون از این میزان دو دفترچه بیمه داشته و از دو محل یارانه درمان می گیرند بنابراین باید تعدادی از آنها حذف یا آزمون وسع در مورد آنها انجام شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس قانون بیمه همگانی مصوب سال ۷۳ هر ایرانی باید دارای یک دفترچه باشد، افزود: این قانون در سال ۹۳ و با اجرای طرح تحول سلامت بعد از ۲۰ سال اجرایی شد.

وی در رابطه با اجرای آزمون وسع برای دارندگان بیمه سلامت، افزود: سازمان بیمه سلامت بر اساس قانون اختیار انجام این کار را دارد و می تواند میزان وسع افراد را مشخص کند تا متناسب با نتایج ارزیابی، افراد نیازمند از خدمات رایگان بیمه بهره مند شده و سایر افراد نیز بابت خدمات ارائه شده حق بیمه را پرداخت کنند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، افزود: به طور قطع دولت باید سازوکار اجرای آزمون وسع را فراهم کند؛ تحقق این کار نیازمند همکاری هماهنگ بیمه سلامت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ گفت: بر اساس مصوبه روزهای اخیر کمیسیون تلفیق مقرر شد ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای رفع مشکل کسری بودجه به سازمان بیمه سلامت اختصاص یابد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7