نظام سلامت

هزینه‌های درمان ناباروری به صورت کامل تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری فارس، سعید نمکی در حاشیه دومین کنگره سلامت مردان، اظهار داشت: در کشورهای در حال رشد به موضوعات زنان و کودکان توجه شده ولی مسأله سلامت مردان مغفول مانده است و خوشبختانه در این کشورها مرگ و میر کودکان زیر یک سال و مادران باردار کاهش چشمگیری داشته است.

وی افزود: مردان نسبت به زنان کمتر به سلامت خود توجه کرده که بخشی از این مسأله به دلیل موضوعات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است که ما در کشور برنامه‌های مدونی برای این مسأله طراحی نکرده‌ایم.

معاون علمی و توسعه‌ای امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مردان ۵۰ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: علل و مشکلات مردان در ناباروری تأثیرگذار بوده و باید به این مسأله توجه داشت.

این اورولوژیست با بیان اینکه آموزش و مسائل فرهنگی در رفع مشکل نازایی حائز اهمیت است، گفت: ازدیاد جمعیت از جمله برنامه‌های کشور بوده که تنها نمی‌توانیم با آموزش و ترغیب کسانی که تعداد زیادی فرزند دارند به موفقیت در این حوزه دست یابیم.

نمکی گفت: درمان بیماری نازایی در این حوزه حائز اهمیت بوده و قطعاً دستاوردهای مطلوب‌تری در ازدیاد جمعیت کشور به همراه دارد که ما در سازمان در تلاشیم با بررسی مؤلفه‌های اجتماعی و فرهنگی به سلامت مردان نیز در کنار سایر دستگاه‌ها توجه کنیم.

وی افزایش سن ازدواج و عدم پوشش کامل درمان نازایی توسط بیمه‌ها ۲ سد در مقابل نازایی بوده که موضوع افزایش سن ازدواج یک مؤلفه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به شمار می‌رود و مرتبط با حوزه سلامت نیست.

معاون علمی و توسعه‌ای امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در حوزه درمان ناباروری ما منابعی را برای کمک به این امر اختصاص داده و ردیف مستقلی در نظر گرفته‌ایم که انشاءالله از سال ۹۷ همه هزینه‌های ناباروری را تحت پوشش قرار داده و این دغدغه برای خانواده‌ها از بین خواهد رفت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7