نظام سلامت

در طرح تحول سلامت، مقدار زیادی کسری آورده ایم

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری  ایلنا، علی نوبخت حقیقی، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در اجلاس سراسری مدیران بیمه سلامت با تاکید بر اینکه بیمار باید با روی گشاده پزشک مواجه شود،گفت: درمان در ایران و جهان گران است و دولت باید برای این فکری می کرد تا کسی که بخش دولتی را برای درمان انتخاب کرده دچار سرگردانی نشود.

وی با بیان اینکه نهایت بی انصافی بود که بیمار نسخه را از جای دیگر تهیه کند،اظهار کرد: طرح تحول سلامت آمده تا مشکلات را جمع کند و برای این مقدار زیادی عزم سیاسی و البته هزینه نیاز بود.

نوبخت با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت عجله ای انجام شد اما نیت خیری داشت، گفت: در طرح تحول سلامت، مقدار زیادی کسری آورده ایم و مدیران دایم تحت فشار هستند و باید کاری کنیم که دیگر تنش ها کمتر شوند.

وی عنوان کرد:با اجرای طرح تحول سلامت،رضایتمندی مردمی ایجاد شد.اساسا برای اداره امور کشور باید سلامت و امنیت تامین شود و برای همین کل پول مملکت را صرف این امور می‌کنند که در دولت یازدهم این امر انجام شد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:کاهش میزان پرداخت،تدارک دارو و تجهیزات پزشکی درون بیمارستان،بهبود کیفیت هتلینگ و کاهش پرداختی مردم که در طرح تحول سلامت محقق شد رضایت نسبی مردم را در پی داشت.

نوبخت با عنوان کردن اینکه شتابزدگی طرح تحول سلامت در اصل شتاب در خدمت‌رسانی به مردم بود، گفت:طرح در اردیبهشت۹۳برای تمام ایران انجام شد و بار مراجعه به بیمارستان ها افزایش پیدا کرد و برای همین بود که پول کم آوردیم.

نوبخت با تاکید بر اینکه باید کسری های گذشته را جبران کنیم و به حد تعادل برسانیم،بیان کرد: نظام به اندازه کافی به این طرح استراتژیک توجه دارد و هزینه های آن را تامین می‌کند. پولی که مردم باید بدهند باید مطابق وسعشان باشد و حدود ۵۸ درصد از هزینه‌ها را خودشان می‌دادند که الان به ۳۸ درصد رسیده است که سازمان جهانی بهداشت هم از این امر تشکر کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7