نظام سلامت

متوسط سواد پزشکان ایرانی بیشتر از پزشکان اروپایی و آمریکایی است

به گزارش صدای پزشکان و به نقل خبرگزاری آنا، دکتر محمدرضا معتمد کلانتر رئیس انجمن جراحان عروق ایران درباره توانایی پزشکان ایرانی نسبت به سایر پزشکان دنیا گفت: کشور ما در زمینه جراحی‌ها نسبت به سایر کشور‌های دنیا در شرایط بسیار خوبی قرار دارد، به گونه‌ای که بسیاری از ایرانیان مقیم خارج کشور وقتی به بیماری قلبی مبتلا می‌شوند برای درمان به ایران بازمی‌گردند.

وی افزود: متوسط سواد پزشکان ایرانی از کشورهای اروپا، کانادا، استرالیا و بخش اعظم آمریکا بسیار بالاتر است.

کلانتر با بیان اینکه علم پزشکی در کشور ما بعد از سال‌های انقلاب پیشرفت قابل توجهی داشته است، گفت: تمام جراحی‌های پیشرفته دنیا در حوزه قلب و عروق به خوبی در کشور ما انجام می‌شود.

وی گران بودن تهیه تجهیزات پزشکی را یکی از مشکلات این حوزه دانست و گفت: تغییر نرخ ارز در کشور موجب افزایش قیمت تجهیزات پزشکی شده است اما خوشبختانه با وجود این مشکلات کشور هیچ کمبودی از لحاظ تجهیزات جراحی و تشخیصی بیماری‌های قلبی ندارد.

رییس انجمن جراحان عروق ایران افزود: ارایه خدمات درمانی در تمام کشورهای دنیا گران است ولی در ایران به دلیل پایین بودن نرخ تعرفه‌ها این هزینه‌ها بسیار کم‌تر است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "متوسط سواد پزشکان ایرانی بیشتر از پزشکان اروپایی و آمریکایی است"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
احمد علوی
Guest
اونوقت استاد اعظم این امار رو از کجا بدست اوردن؟! وقتی می‌توان تمامی نفرات بالاتر رو رد کرد تا اغازاده‌‌ای (هم از نوع اعلا هم ازنوع نئواقازاده‌ها یعنی هیئت‌علمی‌زاده) به دستیاری مشرف شوند چطور انتظار دارید سطح علمی ما کم باشه؟ وقتی سر راند شهدای تجریش روسری پیرزن کانسر مری که بیمار رزیدنت همکار بنده بود، کمی عقب بود و موهای سفیدش که کمی هم حنا روی ان مانده بود فریاد وامصیبتای حضرتعالی را بلند می کرد و توبیخ نثار ان رزیدنت بیچاره می‌کردید مگر کسی جرات می‌کند که سطح علمی خود را از انچه حضرتعالی ترسیم می‌کردید کمتر کند!!!… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7