سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

مدیرعامل بیمه سلامت: عدم انجام اقدام موثر برای تخصیص اعتبارات بیمه سلامت در سال ۹۶

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: باوجود دستور صریح رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تخصیص اعتبارات ۱۱۰درصدی سازمان بیمه سلامت ایران در پایان سال۹۶ ، اقدام موثری تاکنون در این زمینه صورت نگرفته است.
طاهر موهبتی با تاکید بر اینکه مدیریت هزینه رویکرد اصلی سازمان بیمه سلامت ایران در سال ۹۷ است، افزود: با این وجود واقعا پاسخ دادن به بیمارستان ها، داروخانه ها، شرکت ها و مراکز درمانی به دلیل برداخت نکردن مطالباتشان بسیار سخت است.
ریئیس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت خاطرنشان کرد: مساعدت مجلس دهم نسبت به پرداخت بدهی‌های موسسات درمانی زمینه‌ساز مدیریت هزینه در این سازمان خواهد بود.
وی اضافه کرد: بدیهی است با کاهش مطالبات این سازمان به مراکز درمانی سطح رضایت مندی نیز افزایش یافته و خود این امر مسبب ارائه بهتر خدمات و رضایت مشتریان یعنی همان بیمه‌شدگان این سازمان بیمه‌گر، خواهد شد.
موهبتی تنها راه برون رفت از بحران بیمه سلامت را پرداخت بدهی های گذشته و مدیریت هزینه ها عنوان و اظهارکرد: در پایان سال۹۶ انتظار می رود پرداخت بدهی های سازمان بیمه سلامت به ارائه دهندگان خدمت، در اولویت قرار گیرد.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اعلام این مطلب که اعتقاد قلبی به مدیریت هزینه دارم، افزود : در پایان سال انتظار می رود پرداخت بدهی های سازمان بیمه سلامت به ارائه دهندگان خدمت در اولویت قرار گیرد و سازمان برنامه و بودجه نسبت به تخصیص اعتبارات امسال اقدام کند تا فاصله بدهی این سازمان به دانشگاه ها، داروخانه ها و مراکز درمانی به حداقل برسد.
موهبتی با بیان اینکه ۹۵ در صد از اعتبارات سازمان بیمه سلامت توسط دولت تامین می شود، گفت: انتظار می رود دولت و سازمان برنامه و بودجه باتوجه به سهم بسیاری بالایی که در اعتبارات این سازمان دارند، نسبت به تخصیص به موقع اعتبارات اقدام کرده تا با پرداخت مطالبات بیمارستان ها، داروخانه ها و موسسات درمانی شاهد انگیزه بیشتر و بهتر ارائه دهندگان خدمت به بیمه شدگان باشیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7