نظام سلامت

رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران: سال ۹۷ براساس سقف اعتبارات هزینه خواهیم کرد

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری ایسنا، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن تاکید بر اینکه این سازمان در سال ۹۷ براساس سقف اعتبارات هزینه خواهد کرد، گفت: برای اینکه تکلیف خود را به درستی انجام دهیم، نیاز به گایدلاین و پروتکل درمانی داریم تا براساس آن خرید راهبردی خدمات را انجام دهیم.

مهندس طاهر موهبتی در هفتمین جلسه کمیته بیمه که با رویکرد هزینه و با حضور معاونین وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت برگزار شد با تاکید بر اینکه بیمه سلامت ایران در سال ۹۷ براساس سقف اعتبارات هزینه خواهد کرد، گفت: باید توجه داشت که اگر بیشتر از بودجه سازمان هزینه کنیم، تخلف محسوب می‌شود. ما برای اینکه تکلیف خود را به درستی انجام دهیم، نیاز به گایدلاین و پروتکل درمانی داریم تا براساس آن خرید راهبردی خدمات را انجام دهیم.

موهبتی بیان افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد باید خرید راهبردی رعایت شود. مسلما اگر منابع وجود داشت با تمام مراکز و مطب‌هایی که مورد تائید وزارت بهداشت و نظام پزشکی است، قرارداد امضاء می‌کردیم ولی با توجه به شرایط موجود باید منابع را مدیریت کنیم؛ یعنی از چه کسی؟ برای چه کسی؟ با چه مشخصاتی و چه قیمتی باید خرید خدمت صورت گیرد.

موهبتی به تدوین شیوه نامه اجرای پروتکل‌ها اشاره کرد و گفت: لازم است که در این زمینه طی همفکری مدیران کل استانی با کارشناسان، انجمن‌های علمی و دانشگاه‌ها، اولویت‌ها مشخص شود تا براساس نیازهای هر استان، شیوه‌نامه اجرای پروتکل‌ها تدوین شود.

وی همچنین به موضوع استحقاق سنجی اشاره کرد و افزود: طبق قانون متولی شیوه‌نامه استحقاق سنجی، سازمان بیمه سلامت ایران است. آن چیزی که ما در زمینه استحقاق سنجی به دنبال آن هستیم، الکترونیکی شدن تمام خدمات است به نحوی که بررسی اسناد و صورت حساب نیز به صورت الکترونیکی باشد. این موضوع حتی می‌تواند در رفع همپوشانی‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: طبق قانون کلیه بخش‌های ارائه دهنده خدمات تشخیصی، درمانی و دارویی در تمام بخش‌های خصوصی و دولتی مکلفند در زمان دریافت خدمت ازطریق پایگاه جمعیتی بیمه‌شدگان که در محل سازمان بیمه سلامت ایران است، استحقاق سنجی کنند که این شیوه‌نامه باید توسط سازمان بیمه سلامت تدوین و ابلاغ ‌شود.

وی ادامه داد: آی تی ابزاری برای تغییر فضای فیزیکی و کاغذی به فضای الکترونیکی است که به زودی قواعد سازمان نیز به صورت الکترونیکی خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، همچنین در این جلسه که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، دکتر جان‌بابایی – معاون درمان وزارت بهداشت بر تدوین گایدلاین‌ها و اجرای آن، دکتر رئیسی- معاون بهداشت و دکتر اصغری – معاون غذا و داروی وزیر بهداشت به ترتیب بر نظام ارجاع و پروتکل های دارویی تاکید کردند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7