سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

مهمترین برنامه های سال ۹۷ وزارت بهداشت: تثبیت دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت و کنترل هزینه ها

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری وبدا، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت سالانه افزون بر۲۲ هزار میلیارد تومان پرداختی از جیب مردم را کاهش داده که معادل نصف پرداختی هدفمندی یارانه هاست.
دکتر ایرج حریرچی، طرح تحول نظام سلامت را از برنامه های مهم اجتماعی دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح سبب شد رضایتمندی از وزارت بهداشت و عملکرد بهداشت و درمان کشور از رتبه ۳۷ دستگاه های دولتی در تمام طول چهار سال گذشته به رتبه نخست یا دوم ارتقا پیدا کند.

دکتر حریرچی این موفقیت ها را ناشی از حمایت دولت، مجلس و تلاش کارکنان و مدیران محیطی عرصه بهداشت و درمان ذکر و افزود: جمهوری اسلامی ایران با اجرای طرح تحول نظام سلامت مورد تقدیر سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت و به عنوان یک الگو مطرح شد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: اجرای طرح تحول نظام سلامت علاوه بر افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی دستاوردهای بزرگی نظیر حدود ۱۱ میلیون بیمه شده جدید،۲۴ هزار تخت بیمارستانی جدید، پوشش تمامی روستاهای کشور به خانه های بهداشت، اضافه شدن مراقب سلامت در شهرها و افزایش روان شناسان و کارشناس تغذیه را به همراه داشت.
دکتر حریرچی تثبیت دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت، ادامه حمایت های مالی از مردم، کنترل هزینه و افزایش ارائه خدمات با اولویت بندی مناسب را از مهمترین برنامه های سال ۹۷ وزارت بهداشت و درمان ذکر کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7