اقتصاد سلامت نظام سلامت

دلالی در بازار گردشگری سلامت

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، وجود دلال ها و افراد ناآشنا به حوزه گردشگری سلامت را، از مهم ترین مشکلات این حوزه در کشورمان دانست.
دکتر علیرضا عسکری در اجلاس معاونین و مدیران بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: حوزه گردشگری سلامت در کشورمان مزیت های فراوانی دارد که از جمله آنها، وجود پزشکان متبحر و حاذق، قیمت و تعرفه های مناسب در مقایسه با سایر کشورهای منطقه و کیفیت خدمات ارائه شده است.
وی به مشکلات این حوزه از جمله مداخله دلال ها و افراد ناآشنا به صنعت گردشگری سلامت اشاره و از فقدان پژوهش و تولید علم در حوزه گردشگری سلامت ابراز نارضایتی کرد.
عسکری ادامه داد: علاوه بر این عدم، وجود پایگاه ثبت و اطلاع رسانی منسجم، مترجم و تابلوهای راهنما از اشکالات فراگیر اما ساده ای است که قابل حل است.
وی ضمن اشاره به تعرفه در حوزه گردشگری سلامت بر شفاف سازی تعرفه ها تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های خطوط هواپیمایی و نظایر آن همانند آنچه در کشورهای ترکیه و هند رخ می دهد، می تواند از راه حل های ساده اما مهم مداخله در این حوزه باشد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7