سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

وزیر بهداشت: بودجه سازمان بیمه سلامت واقعی نیست

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه ای که به سازمان بیمه سلامت ایران اختصاص داده شده است، واقعی نیست و یکی از گرفتاری‌های مهم بیمه این است که ماموریت‌هایی برایش تعریف می‌شود که هزینه آن بیش از اعتبار در نظر گرفته شده است.

سید حسن قاضی زاده هاشمی در دیدار با مدیران و پرسنل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان این مطلب افزود: مدیریت در هزینه و کیفیت، اولویت‌ اقداماتی است که باید در سازمان بیمه سلامت مورد توجه قرار گیرد و امیدوارم سال ۹۷، سازمان بیمه سلامت نسبت به بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است، تا حد امکان بدهی نداشته باشد.

وی گفت: ساز و کاری باید تعبیه شود که پرداخت حق بیمه و مالیات سلامت به درستی صورت گیرد زیرا موضوع بیمه، بسیار مهم است و ما باید یاد بگیریم که در این حوزه چه اقدامی انجام دهیم و شرکای کاری و دانشگاه ها را هم با خود همراه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از انجام خدمات غیرضروری، باید الکترونیکی شدن فعالیت ها را با سرعت و دقت کافی دنبال کرد.

هاشمی گفت: برای جلوگیری از اقدامات سلیقه ای بیمه ها، باید این حوزه را از نظر علمی مجهز کرد. این موضوع باید از بیمه سلامت آغاز و به سایر بیمه‌های درمانی کشور تسری یابد، بنابراین لازم است تا این سازمان با بهبود ارائه کیفیت خدمات بتواند کاستی های خود را جبران کرده، از تجربه دیگر کشورها بهره مند شود تا بتوانیم به سمت تشکیل سازمانی قدرتمند حرکت کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7