نظام سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران:اعتبارات طرح تحول سلامت همسو با برنامه‌ها نبود

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری فارس، سیدعلی ابطحی صبح چهارشنبه در حاشیه برگزاری اولین همایش بین المللی پزشکی آکادمیک ایران در بیمارستان فرهیختگان پیرامون اجرای طرح تحول سلامت گفت: اجرای این طرح در کشور ما نیاز بود تا نحوه ارائه خدمات و همچنین دسترسی مردم عادلانه شود.

وی با تاکید بر اینکه تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت مردم برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان‌ها با مشکل مواجه بودند، افزود: خوشبختانه با اجرای طرح تحول سلامت، این خدمات به طور کامل در بیمارستان‌ها در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

به گفته ابطحی، یکی از مشکلات اختلال در روند اجرای طرح تحول سلامت، همسو نبودن اعتبارات با برنامه‌هایی بود که در این طرح دیده شده است.

ابطحی به بدهی سنگین بیمه‌ها با توجه به هزینه‌هایی که طرح تحول سلامت به دنبال داشته است اشاره کرد و گفت: در تمام دنیا خدمات درمانی هزینه بر و گران است و متاسفانه درصد حق بیمه‌ای که مردم پرداخت می‌کنند برای ارائه خدمات با کیفیت جوابگو نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تاکید کرد: هیچ وقت در کشور ما منابع با مصارف برابر نشده و در نتیجه مشکلاتی را در مسیر ارائه خدمات به مردم و بیماران مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نیز در راستای همراهی با طرح تحول سلامت، تعرفه‌های مشابه تعرفه‌های دولتی را در بیمارستان‌های خودش برقرار کرده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7