سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

ورود اطلاعات بیش از ۷۵ میلیون ایرانی در سامانه‌ سیب

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون اطلاعات سلامت بیش از ۷۵ میلیون نفر از هموطنان وارد سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) شده که این اطلاعات روز به روز کامل تر می شود.

سیدمحمدهادی ایازی، گفت: استمرار طرح تحول سلامت به دلیل ایجاد رضایت در عموم افراد جامعه مورد تاکید رئیس جمهوری است و وزیر بهداشت نیز برای اجتماعی شدن سلامت، الکترونیکی کردن کلیه فرایندهای این حوزه را در دستور کار این وزارتخانه قرار داده اند.

وی تصریح کرد: ساز و کارهای لازم برای گسترش طرح پزشک خانواده، نظام ارجاع و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت شهروندان فراهم شده تا با ارائه کد ملی هر فرد، کلیه اطلاعات مربوط به سلامت وی در اختیار پزشک قرار گیرد.

وی میزان نقش مدیران نظام سلامت در این حوزه را تنها ۲۵ درصد عنوان و اظهار کرد: در حوزه اجتماعی شدن سلامت جلب مشارکت ساختارمند مردم در قالب کانون های سلامت و سازمان های مردم نهاد و ایجاد مشارکت بین بخشی بسیار مهم است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: به همین خاطر دیگر دستگاهها باید در اقداماتی که صورت می دهند پیوست سلامت را مد نظر قرار دهند که در این چهارچوب تفاهم نامه های زیادی منعقد شده است.

وی خاطرنشان کرد: حمایت های لازم برای ادامه طرح بیمه سلامت همگانی از سوی مجلس و دولت صورت می گیرد و بودجه حوزه بهداشت در بودجه سال ۹۷ نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته و افزایش حقوق کارکنان هم بیش از این بوده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7