آموزشی دانشجویان

برنامه تحول در آموزش پزشکی به عنوان یکی از گام های طرح تحول سلامت آغاز شد

برنامه تحول در آموزش پزشکی به عنوان یکی از گام های طرح تحول سلامت آغاز شد.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از ایلنا، ایرج حریرچی با اشاره به برگزاری هفته آموزش و جشنواره شهید مطهری، اظهار داشت: برنامه تحول و نوآوری در آموزش پزشکی به عنوان یکی از گام های طرح تحول سلامت در دولت یازدهم آغاز شد و اجرای این برنامه اثرات چشمگیری در توسعه آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی کشور داشت. این برنامه در دولت دوازدهم نیز به طور جدی در وزارت بهداشت پیگیری می شود.

وی جشنواره شهید مطهری و همایش آموزش پزشکی که مصادف با ایام شهادت معلم شهید، استاد مطهری برگزار می شود، را فرصت مناسبی برای پرداختن به موضوع آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی کشور دانست و گفت: این دو رویداد، زمینه ایجاد عزم کشوری در جهت حرکت به سمت تحول و نوآوری در این حوزه را فراهم می کند.

 حریرچی با اشاره به زمان برگزاری جشنواره شهید مطهری، گفت: امسال این جشنواره از ۱۱ تا ۱۲ اردیبهشت ماه با موضوع برنامه تحول و نوآوری در آموزش پزشکی برگزار می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت، در ادامه افزود: تاکنون حدود ۲۵۰۰ نفر از اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جشنواره شهید مطهری ثبت نام کرده اند و حدود ۸۰۰ مقاله به جشنواره ارسال شده که از این بین، در مجموع، ۱۵۵ سخنرانی کوتاه (در قالب ۱۸ جلسه ارائه سخنرانی کوتاه و شش جلسه ارائه تجربیات طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی) و ۲۸۰ پوستر به صورت تم بندی شده (در قالب ۱۶ جلسه ارائه) مورد پذیرش قرار گرفته اند.

وی سخنرانی های کلید، سمپوزیوم ها، صبحانه های کاری، کلینیک های مشاوره در حوزه های تخصصی مرتبط با آموزش پزشکی را از برنامه های مهم این همایش عنوان کرد. همچنین مقرر است در این جشنواره، ۳ نفر از روسای انجمن های آموزش پزشکی جهان، به عنوان سخنران خارجی در همایش به ایراد سخنرانی بپردازند.

معاون کل وزارت بهداشت همچنین با بیان اینکه در نامگذاری روزهای هفته آموزش، به موضوعات اولویت دار در این حوزه توجه شده است، عناوین هفته آموزش را شامل، ” آموزش و دانشجو”، ” آمورش و پاسخگویی اجتماعی”، “آموزش و سیاستگذاری” ،”آموزش و نوآوری”، “آموزش و استاد”و “آموزش و زیرساخت” عنوان کرد.

گفتنی است برنامه های هفته آموزش نیز، همزمان با برگزاری جشنواره شهید مطهری، از ۸ الی ۱۳ اردیبهشت ماه به صورت سراسری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7