دستیاران تخصصی متخصصین

طرح جدید وزیر بهداشت برای مناطق محروم/ اجرای بومی گزینی از سال ۹۴

هاشمی

صدای پزشکان: طرح نیروی انسانی و زندگی اجباری چندساله در مناطق محروم همواره موضوعی چالش برانگیز و شاید مهمترین موضوع برای زندگی پزشکان ایرانی در داخل کشور بوده است. از طرفی مشکلات عدیده ی وزارت بهداشت برای تامین نیروی متخصص برای این مناطق نیز محدودیت های فراوانی در جهت تامین رضایت پزشکان فراهم آورده است. تازه ترین اظهار نظر در این باره، مربوط به سخنان وزیربهداشت در حاشیه سفر هیئت دولت به استان اصفهان است.

بومی گزینی

وزیر بهداشت

.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدحسن هاشمی در سفر به استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر برخی از نقاط مرزی و استان های محروم از کمبود متخصص رنج می برند، گفت: متاسفانه شهرستان سمیرم هم در این زمینه محروم است و از سال آینده به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اجازه خواهیم داد که مازاد بر ظرفیت خود، نیروهای متخصص تربیت نموده که متعهد شوند ۳ برابر دوره تحصیل خود را در مناطقی که با کمبود نیروی متخصص روبرو هستند، خدمت نمایند.

وی با بیان اینکه مشکل ماندگاری پزشکان در مناطق محروم را تنها پرداخت حقوق برطرف نمی کند، گفت: ماندگاری پزشکان در مناطق محروم تنها از طریق بومی گزینی میسر است و از سال آینده این برنامه را در کشور اجرایی خواهیم کرد.

وزیر بهداشت همچنین یکی از مشکلات جامعه پزشکی را طرح اجباری نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: پزشکان در هر دوره از ارتقای آموزش خود ناچارند چند سال را به اجبار خدمت نمایند که باید برای رفع این مشکل نیز تدبیری بیندیشیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7