نظام سلامت

مرکز آمار: یک تخت بیمارستانی برای هر ۵۰۸ ایرانی وجود دارد

مرکز آمار ایران اعلام کرد بر اساس آمار حاصل از سرشماری سراسری سال ۱۳۹۵، به ازای هر ۸۷ هزار و ۷۸۰ ایرانی یک بیمارستان و برای هر ۵۰۸ نفر یک تخت بیمارستانی وجود دارد.

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری ایرنا، هشتمین سرشماری سراسری کشور در سال ۱۳۹۵ خورشیدی انجام شد و سالنامه آماری آن منتشر شده است.
بررسی‌ها درباره داده های آخرین سالنامه آماری ۱۳۹۵ نشان می دهد ۹۵۴ بیمارستان در کشور ساخته شده و به طور متوسط هر بیمارستان ۱۶۵ تخت دارد.
همه بیمارستان‌های استان‌های بوشهر، چهارمحال‌وبختیاری، خراسان‌جنوبی، خراسان‌شمالی، سمنان و سیستان‌وبلوچستان در مالکیت دولت است.
در سال ۱۳۹۵ استان تهران با برخورداری از ۵٨ درصد بیمارستان دولتی، کمترین سهم را از این نظر بین استان‌ها داشت.
از نظر نسبت جمعیت به ‌ازای یک بیمارستان، استان ‌های البرز با ۱۵۹ هزار و ۵۵۳ نفر و ایلام با ۵۲ هزار و ۵۲ هزار و ۷۴۲ نفر به‌ترتیب بیشترین و کمترین سهم را داشتند.
به گزارش ایرنا، مرکز آمار ایران بر پایه سرشماری سراسری سال ۱۳۹۵، جمعیت کشور را ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر اعلام کرد که ۵۱ درصد آن را مردان و ۴۹ درصد آن را زنان تشکیل می‌دهند.
نتایج سرشماری نشان می دهد جمعیت مردان ۴۰ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۴۴۲ نفر و جمعیت زنان نیز ۳۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۸۲۸ نفر است؛ به عبارتی به ازای هر ۱۰۰ زن، ۱۰۳ مرد در ایران زندگی می­کنند.
رییس مرکز توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دی ماه پارسال اعلام کرد با اجرای طرح تحول سلامت، حدود ۲۴ هزار تخت بیمارستان و پنج هزار خانه و مرکز بهداشت جدید ساخته و آماده شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7