نظام سلامت

۷۰ درصد هزینه‌های سازمان بیمه سلامت مربوط به بخش دولتی است

به گزارش صدای پزشکان و به نقل  از  ایلنا از سازمان بیمه سلامت ایران، عزت‌الله گل علیزاده، قائم مقام مدیرعامل بیمه سلامت در امور استان‌ها به تشریح اقدامات، تفاهمات و تعاملاتی که مدیران کل بیمه سلامت استان‌ها با بخش‌های دولتی و خصوصی در جهت صیانت از حقوق بیمه شدگان و مدیریت بهینه منابع و مصارف داشته‌اند پرداخت و اظهار داشت: روند مبادله موافقت نامه با دانشگاه‌های علوم پزشکی، پذیرش اسناد فروردین و نحوه اخذ اسناد ماه‌های بعد، نحوه توزیع اعتبارات فروردین ماه بخش دولتی دانشگاهی، نحوه تعاملات و توافقات با بخش خصوصی در زمینه مدیریت هزینه‌‌ها و نشست‌های انجام شده با نظام پزشکی و انجمن‌های علمی و صنفی گروه پزشکی از جمله محورهایی است که توسط مدیران کل استانی پیگیری می‌شود.

گل علیزاده گفت: براساس توافق صورت گرفته‌، مقرر شد تا براساس لیست توزیعی که دانشگاه‌ها به ادارت کل استانی ارسال می‌کنند، یک دوازدهم سقف اعتبارات بیمه سلامت به دانشگاه ها، ماهیانه توزیع شود که خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون، پرداخت‌هایی صورت گرفته و در حال انجام است. لازم به ذکر است، مطالبات سال ۹۶ دانشگاه‌ها و مراکز درمانی نیز از محل اوراق پرداخت می شود.

وی درخصوص بخش خصوصی نیز بیان کرد: مقرر است مدیران کل استانی با گروه‌های پزشکی، جلساتی برگزار کنند تا به راهکار مشترکی دست یابند. اساسا تولید هزینه به وسیله خدماتی که پزشکان ارائه و تجویز می‌کنند، شروع می‌شود و در صورتی که همکاران پزشک در زمینه تجویز دارو، آزمایش و پاراکلینیک ۲۰ درصد مدیریت هزینه داشته باشند، این آمادگی از سوی سازمان وجود دارد که بلافاصله پس از ارسال اسناد، پرداختی این گروه نیز به صورت مستمر، منظم و ماهیانه انجام شود.

گل علیزاده در پایان خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد هزینه‌های سازمان بیمه سلامت، مربوط به بخش دولتی است که با توافق صورت گرفته، نقش موثری در مدیریت هزینه خواهد داشت. امیدواریم با راه‌اندازی کامل نظام ارجاع، پزشک خانواده و تدوین راهنماهای بالینی بیشتر از قبل به مدیریت منابع دست یابیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7