اقتصاد سلامت نظام سلامت

کاهش بسته‌های طرح تحول سلامت به دلیل کمبود منابع مالی

معاون برنامه‌ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت غروب نکرده است، گفت: بعضی بسته های این طرح، به دلیل مشکلات مالی، کم شده است.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر علی اکبر حقدوست، در اولین نشست اقتصاد سلامت با موضوع جایگاه پزشکان عمومی در تیم سلامت، با اشاره به اینکه سیستم سلامت کشور بیمار است، اظهار داشت: سیستم سلامت کشور به راحتی درمان نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی ما برای آینده براساس تجربیات گذشته‌ها است، افزود: دنیا به شدت در حال تغییر است، و یکی از سئوالات این است که آیا نرم افزارها در آینده جای پزشکان را خواهند گرفت.

معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سرعت آنقدر بالا رفته است که در برخی موارد در حال درجا زدن هستیم، گفت: ما با یک انقلاب بزرگ در حوزه پزشکی مواجه ایم.

وی ادامه داد: ما یک دردهای اجتماعی داریم از جمله اینکه به صورت تیمی نمی‌توانیم کار کنیم، که در وزارت بهداشت نیز این مشکل وجود دارد.

معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، تاکید کرد: باید همانطور که جامعه پزشکی منافع صنفی خود را لحاظ می‌کنند به فکر منافع سلامت کشور نیز باشند.

حقدوست درباره طرح تحول سلامت، افزود: به هیچ عنوان طرح تحول سلامت غروب نکرده است، البته برخی بسته های طرح به دلیل کمبود منابع مالی، برای پزشکان کمرنگ تر شده است.

وی افزود: وزیر بهداشت در دوره جدید معاونان خود را از منتقدین طرح تحول سلامت انتخاب کرد، اما با این وجود روح طرح تحول سلامت با ارائه راهکارهایی حفظ شده است که مهم ترین آن، کاستن از فشار دوش مردم است.

حقدوست به پرونده‌های الکترونیک سلامت اشاره کرد و گفت: در این این سیستم هر ایرانی خدمت دریافت کند برای او پیامک خواهد آمد که چه اقدامی برای او صورت پذیرفته است و باید چه اقدامی انجام دهد و پرونده الکترونیک در سطح یک کامل شده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7