دستیاران تخصصی

شورای نمایندگان دستیاری دانشگاه علوم پزشکی تهران: اعتراض به عدم اجازه به دستیاران پاتولوژی برای شرکت در دو آزمون ارتقا

به گزارش صدای پزشکان، شورای نمایندگان دستیاری دانشگاه علوم پزشکی تهران در نامه‌ای خطاب به دکتر ساعدی، معاون آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی دانشکده پزشکی این دانشگاه درباره‌ی عدم اجازه به دستیاران پاتولوژی برای شرکت در دو آزمون ارتقا در یک سال علیرغم عدم منع قانونی اعتراض کردند.

لازم به ذکر است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به علت اعتراض دستیاران پاتولوژی نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی آسیب‌شناسی بالینی برای رشته‌های علوم آزمایشگاهی، یک‌سال بر دوره‌ی آموزشی دوره دستیاری معترضین افزوده است.

متن نامه‌ی نگاشته شده به شرح زیر است:

بسمه تعالی

معاونت محترم آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛

جناب آقای دکتر ساعدی

با سلام و عرض ادب

احتراما همانطور که حضرتعالی مستحضر میباشید دستیاران رشته پاتولوژی در سال گذشته دچار مشکلات و معضلاتی شده اند؛ بطوریکه تصمیمات اتخاذ شده برای این عزیزان موجب اعتراض آحاد جامعه پزشکی و همدردی این قشر با دستیاران شده است.

دستیاران پاتولوژی نیز به جهت استیفای حقوق خود دست به اعتراضاتی زده اند که متاسفانه وزارت بهداشت در اقدامی ناعادلانه این عزیزان را از شرکت در آزمون ارتقا محروم نموده است.این امر موجب استرس و نگرانی مضاعفی برای این دستیاران و خانواده های محترمشان شده است.
که متاسفانه آسیب دوچندانی بر پیکره جامعه دستیاری ای وارد کرده است که حتی از ابتدایی ترین حقوق مادی و معنوی خود نیز بی بهره میباشند.

طبق قانون دستیاران حق استفاده از قانون دو ارتقاء شدن و کسب نمره همزمان در دوسال پیاپی را دارند ولی علی رغم پیگیری ها، وزارت بهداشت یکسال دیگر به دوران تحصیلی آنان افزود.

لذا با توجه به مشکلات روحی جدی که به این عزیزان وارد شده است از آن مقام مسئول تقاضای رسیدگی به مشکلاتشان را خواهانیم.

یقینا زحمات جنایعالی که بر دیده دستیاران پنهان نمیباشد موجب امتنان و سپاس خواهد بود.

شورای نمایندگان دستیاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
۱۳۹۷/۰۴/۳۱

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7