سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

سخنگوی وزارت بهداشت: اکثر داروها و تجهیزات پزشکی در لیست سفید تحریم‌ها هستند

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اکثر داروها و تجهیزات پزشکی در لیست سفید تحریم ها هستند، گفت: درصورت بروز مشکل در زمینه تبادل مالی، روش های جایگزین در نظر گرفته شده و در صورت لزوم از آن طریق اقدام خواهد شد.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۹۸ درصد عددی داروهای مصرفی تولید داخل هستند، اظهار کرد: مواد اولیه برخی داروهای تولیدی باید از خارج وارد شود که خوشبختانه دولت از لحاظ ارزی سهمیه مناسبی از گروه اول برای کالاهای ضروری به دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص داده است.

وی افزود: همچنین اعتبارات مناسبی برای تقویت بخش تولید داخل در مورد افزایش سقف وام بانکی تا دو برابر و ایجاد تسهیلات گمرکی در نظر گرفته شده است.

به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو تمهیدات متعددی نیز با اولویت های اول و دوم و … پیش بینی شده تا در حوزه تامین دارو و مواد اولیه مشکلی ایجاد نشود.

وی درمورد شرایط تحریم ها نیز اظهار کرد: اکثر دارو و تجهیزات جزء لیست سفید تحریم ها هستند اما اگر به دلیل تبادل مالی مشکلی ایجاد شود حتما روش های جایگزین از طریق شرکت های آلترناتیو در نظر گرفته شده و در صورت لزوم از آن طریق اقدام خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7