سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

سخنگوی وزارت بهداشت: اکثر داروها و تجهیزات پزشکی در لیست سفید تحریم‌ها هستند

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اکثر داروها و تجهیزات پزشکی در لیست سفید تحریم ها هستند، گفت: درصورت بروز مشکل در زمینه تبادل مالی، روش های جایگزین در نظر گرفته شده و در صورت لزوم از آن طریق اقدام خواهد شد.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۹۸ درصد عددی داروهای مصرفی تولید داخل هستند، اظهار کرد: مواد اولیه برخی داروهای تولیدی باید از خارج وارد شود که خوشبختانه دولت از لحاظ ارزی سهمیه مناسبی از گروه اول برای کالاهای ضروری به دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص داده است.

وی افزود: همچنین اعتبارات مناسبی برای تقویت بخش تولید داخل در مورد افزایش سقف وام بانکی تا دو برابر و ایجاد تسهیلات گمرکی در نظر گرفته شده است.

به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو تمهیدات متعددی نیز با اولویت های اول و دوم و … پیش بینی شده تا در حوزه تامین دارو و مواد اولیه مشکلی ایجاد نشود.

وی درمورد شرایط تحریم ها نیز اظهار کرد: اکثر دارو و تجهیزات جزء لیست سفید تحریم ها هستند اما اگر به دلیل تبادل مالی مشکلی ایجاد شود حتما روش های جایگزین از طریق شرکت های آلترناتیو در نظر گرفته شده و در صورت لزوم از آن طریق اقدام خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7