نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: رعایت نکردن قانون عامل اصلی کمبود بودجه نظام سلامت

به گزارش صدای پزشکان، علی نوبخت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با بیان اینکه بخش سلامت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و با جان مردم در ارتباط است گفت: به همین دلیل مقدار بودجه‌ای که به وزرات بهداشت اختصاص یافته شفاف و قابل استناد است.

وی افزود: مهم این است با در اختیار قرار گرفتن بودجه در وزارتخانه بهداشت تخصیص‌های لازم به موقع ارائه شوند و مسئولان وزارت بهداشت و بیمه‌ها قوانین را رعایت کنند.

نوبخت ادامه داد: از دلایل کم آمدن بودجه رعایت نکردن قانون است. در حال حاضرکه بودجه کمی در اختیار داریم و با همین بودجه قرار است میلیون‌ها نفر از خدمات بهره ببرند باید مسیری انتخاب کنیم که در جهان امتحان خود را پس داده باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه خدمات در کشور باید از طریق نظام ارجاع پزشک خانواده، گایدلاین‌های پزشکی و نسخ الکترونیک ارائه و فارماکوپه‌های دارویی در آن رعایت شوند.

نوبخت در ادامه افزود: این پنج حکم را ما در قانون برنامه ششم به عنوان وظیفه برای مسئولان وزارت بهداشت قرار دادیم و نظرمان این است که اگر موارد فوق‌ رعایت شوند مقدار بودجه تخصیص یافته نتیجه‌بخش خواهد بود

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7