سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

تعامل وزارت بهداشت و گمرک در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت گفت: همکاری بیشتر بین وزارت بهداشت و گمرک، منجر خواهد شد تا مشکلاتی که در این مقطع برای حوزه دارو و تجهیزات پزشکی وجود دارند، حل شود.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با گمرک جمهوری اسلامی گفت: به اعتقاد صاحب‌نظران، گمرک جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصاد بی نظیر عمل کرده و توانسته در ارزیابی های بین المللی جایگاه ممتازی را کسب کند.

وی در ادامه افزود: به سهم خود به عنوان مسئول حوزه سلامت در نظام جمهوری اسلامی ایران، صمیمانه از خدمات دکتر عسگری و همکاران و معاونین ایشان در گمرک جمهوری اسلامی ایران، تشکر می کنم، چراکه در گمرکات کشور کمک های شایانی ارائه داده اند و ضمن اینکه دقت و وسواس لازم را در جهت حفظ اموال عمومی مبذول می دارند، رعایت حقوق مردم به ویژه در حوزه سلامت را از اولویت های کاری خود قرار داده و تا جایی که امکانات و تجهیزات اجازه می دهد به ساده سازی امور کمک می کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه گمرک جمهوری اسلامی ایران اهتمام ویژه ای برای تسریع و تسهیل امور دارد، تصریح کرد: در جلساتی که با گمرک جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، شاهد بودیم که این دستگاه، برای برداشتن موانعی که برسرراه تمامی دستگاه ها از جمله حوزه سلامت وجود دارد، چند گام فراتر است و یکی از این گام های مهم نیز با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت بهداشت و گمرک برداشته خواهد شد.

هاشمی درخصوص مزایای این تفاهم نامه اظهار داشت: همکاری و تعامل بیشتر بین وزارت بهداشت و گمرک جمهوری اسلامی، منجر خواهد شد تا مشکلاتی که در این مقطع برای حوزه دارو و تجهیزات پزشکی وجود دارند، حل شود و آمادگی بیشتری برای مقابله با تحریم های جاری کسب کنیم.

وی تاکید کرد: امیدوارم همکاران ما در حوزه سلامت نیز با دقت و وسواس بیشتری از فرصت پیش آمده برای انجام ماموریت خود که همان صیانت از سلامت مردم است، نهایت بهره را ببرند.

وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم نیز گفت: در قالب این تفاهم نامه، بسیاری از مشکلاتی که در شرایط سخت در آینده ممکن است برای شرکت های دارویی، تجهیزات پزشکی، واردکنندگان، مواد اولیه و کارخانجات دارویی ایجاد شود، رفع خواهد شد.

هاشمی با بیان اینکه بدون شک منافع این تفاهم نامه متوجه مردم می شود، اظهار داشت: تولید کنندگان و وارد کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی کشور از بابت ترخیص کالا نگرانی نداشته باشند، چراکه تمامی امور با دقت و سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7