دانش آموختگان

افخم: ایران اقدام تبعیض‌آمیز آمریکا و کانادا علیه اتباعش را پیگیری می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه توقف موقت تایید مدارک فارغ التحصیلان پزشکی در ایران توسط نهادهای مربوطه در آمریکا و کانادا را اقدامی تبعیض‌آمیز توصیف کرد.

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مرضیه افخم گفت: استفاده ابزاری از حق آموزش و تحصیل که در زمره حقوق بنیادی انسان‌هاست اقدامی نادرست و تبعیض‌آمیز است به‌ویژه این که این رشته تحصیلی با سلامت و جان سایر انسان‌ها ارتباط مستقیم دارد.

او با ابراز تاسف از این تصمیم کمیسیون‌های آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا و کانادا و اشاره به این که فارغ التحصیلان ایرانی همواره در زمره برترین‌ها در این رشته بوده و هستند، افزود: جمهوری اسلامی ایران راه‌ها و اقدامات لازم برای رفع محدودیت وضع شده علیه اتباع و شهروندانش را در دست بررسی دارد و امیدوار است هر چه سریع‌تر این موضوع پایان یابد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "افخم: ایران اقدام تبعیض‌آمیز آمریکا و کانادا علیه اتباعش را پیگیری می‌کند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
محسن رستمی
Guest
ضمن تشکر از موضع گیری اصولی و درخور وزارت خارجه، به نظر من اقدام انجام شده جهت عدم تایید مدارک، کاملاً غیر سیاسی بوده و دخالت نهادهای سیاسی در این مساله هیچ دستاوردی به جز پیچیده کردن امور رو به دنبال نداره. همونطور که سازمان های مربوطه اعلام کردند، از اینکه تایید این مدارک (که مستلزم مکاتبه با دانشگاه هاست) از مصادیق نقض تحریم ها علیه ایران هست یا نه، نگران هستند. فعلاً این مساله رو متوقف کردند تا در این خصوص رایزنی با مشاورین حقوقی رو انجام بدن و اگر عدم تناقص با قانون مطرح شد، این مساله به… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7