اقتصاد سلامت

احتمال سلب مسئولیت نظارت بر تعرفه‌ها از سازمان نظام پزشکی

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس حمید آقاجانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، گفت: قانون مدیریت تعرفه‌های درمانی را به سازمان نظام پزشکی داده و این سازمان قبول مسئولیت کرده است بنابراین باید به طور قطع با جدیت آن را دنبال کند و آمار اطلاعات آن را منتشر کند.

وی ادامه داد: آنچه واقعاً در حال وقوع است وضعیت نظارت بر تعرفه‌ها بهتر شده اما با وضعیت مطلوب فاصله داریم به خصوص در کلانشهرها و تهران مشکلات متفاوت است.

معاون درمان وزیر بهداشت تصریح کرد: بنده به عنوان یک کارشناس و شهروند معتقدم وضعیت تعرفه‌ها و دریافت زیرمیزی بهتر از گذشته شده است و تعرفه‌ها بهتر اجرا می‌شود اما برای رسیدن به همه خواسته‌های مردم و اجرای قانون، باید سازمان نظام پزشکی تلاش جدی‌تری را در همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام دهد.

آقاجانی افزود: وزیر بهداشت تأکید کرده سازمان نظام پزشکی که متولی امر است و دانشگاه‌های علوم پزشکی اقدام جامع و کاملی را در زمینه اجرای تعرفه‌های درمانی داشته باشند.

وی گفت: امیدوارم برای نظارت بر تعرفه‌ها سال ۹۴ سال خوبی باشد اما اگر آن گونه که مورد نظر دولت است نباشد ممکن است وزارت بهداشت تصمیم دیگری بگیرد و مسئولیت نظارت بر تعرفه‌ها را به سازمان دیگری بدهد.

معاون درمان وزیر بهداشت افزود: البته امیدواریم سازمان نظام پزشکی امسال همت بیشتری داشته باشد چرا که این انتظار در مردم و در دولت وجود دارد که امسال سازمان نظام پزشکی بیش از گذشته به نقش خود عمل کند، نقش نظارتی خود را ایفا کند و منتظر خواهیم بود امسال سال خوبی از این منظر باشد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7