صنفی

رئیس کل سازمان نظام پزشکی: بخشنامه‌های ناعادلانه اصلاح شود

رئیس سازمان نظام پزشکی خواستار اصلاح بخشنامه‌های ناعادلانه و غیرقانونی در مورد اخذ تعهد محضری از پزشکان تخصص و فوق‌تخصص و طرح اجباری آنها شد.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس کل سازمان نظام پزشکی به دنبال وضع دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های وزارت بهداشت مبنی بر اخذ تعهدات محضری از پزشکان متخصص و فوق تخصص جهت اجرای طرح پزشکی در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای صحیح همه احکام مصوب در این زمینه شد. جزئیات این نامه به شرح ذیل است:

برادر اندیشمند جناب آقای دکتر علی لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و تحیت؛

به استحضار می‌رساند جامعه خدوم پزشکی که قسمت اعظم عمر خود را وقف خدمت به بیماران کرده است ، سال‌هاست که پس از فراغت از تحصیل باتمامی مشکلات خانوادگی و اقتصادی وفق قانون مربوط به خدمت پزشکان و پیراپزشکان  هیات وزیران، خدمت طرح پزشکی خود را انجام می دهند و این درحالی است که وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای قانون مذکور برخلاف ماده ۱ آن قانون و ماده ۱ آئین نامه اجرایی آن که به صراحت دایره شمول قانون را برای گروه پزشکی اعم از پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان عمومی و متخصص و گروه پیراپزشکی تعریف کرده است با این ادعا که دایره شمول این قانون شامل کاردانی، کارشناسی و دکترای عمومی است.

با وضع دستورالعملها و بخشنامه‌هایی مغایر قانون مذکور ضمن اخذ تعهدات محضری از پزشکان متخصص و فوق تخصص، عرصه را برای بسیاری از همکاران متخصص و فوق تخصص تنگ کرده است که این امر منجر به ایجاد نارضایتی فراوان در بین این قشر فرهیخته شده است.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید کلیه احکام قانون مذکور همچون ماده ۱۲ (معافیت مشمولان بالای ۴۵ سال) و تبصره ۳ ماده ۱ (معافیت مشمولانی که در مقاطع تحصیلی قبلی خدمت موضوع این قانون را انجام داده اند یا دارای پروانه دائم هستند) آن قانون برای همه مشمولین قانون اجرا شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "رئیس کل سازمان نظام پزشکی: بخشنامه‌های ناعادلانه اصلاح شود"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
دکتر
Guest

از سازمان نظام پزشکی تقاضا دارم تا رسیدن به نتیجه، پیگیر این مکاتبه و درخواست باشید! و اجازه ندید این بی عدالتی تا ابد ادامه پیدا کنه و هر روز قربانیان بیشتری بگیره. خواهش میکنم نگذارید بیشتر ازین عمر ما در راه بیگاری کردن به خصوص با این اوضاع پرداخت مطالبات به هدر بره.
خواهش میکنم این درخواست مهم رو نیمه کاره رها نکنید!!!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7