صنفی نظام سلامت

عملکرد پزشکان زیر ذره‌بین جامعه

معاون کل وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که هر اتفاقی در جامعه پزشکی رخ دهد واکنشی در پی خواهد داشت، گفت: عملکرد جامعه پزشکی در تهران و شهرهای بزرگ زیر ذره بین قرار دارد.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر ایرج حریرچی در جلسه مشترک شورای عالی نظام پزشکی، با  اشاره به اینکه لازم است در خصوص تحریم ها اقداماتی انجام شود، بیان کرد: باید انجمن های علمی پزشکی و نظام پزشکی های سراسر کشور همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند.

وی با بیان اینکه میزان درآمد ناخالص ملی ۶.۵ درصد کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: به دنبال این مهم سهم بهداشت و درمان نیز کاهش یافت در حالی که طی ۴۰ سال گذشته هر سال ۳ الی ۷ درصد بار مراجعه به مراکز درمانی افزایش داشته است.

حریرچی ادامه داد: میزان داروی تولید داخل نیز ۳ الی ۴ برابر ظرفیت مصرف کشور است در حالی که قیمت داروی ژنریک مارک معتبر خارجی در بعضی موارد از تولید داخلی خیلی ارزان تر است.

به گفته وی، عملکردجامعه پزشکی در تهران و شهرهای بزرگ زیر ذره بین قرار دارد و کارهای عده ای اندک به عنوان اصل مد نظر جامعه قرار می گیرد و در لایه های بالای تصمیم گیری بی تاثیر نخواهد بود.

حریرچی اضافه کرد: مواردی که انعکاس پیدا می کند شاید به یک دهم درصد برسد اما طیف انعکاس وسیع است در حالی که روزانه ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار بار میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی صورت می گیرد و از این تعداد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به مطب مراجعه می کنند ، کافی است در این میان تنها یک مورد انعکاس نامطلوب یابد و بخش بهداشت ودرمان را تحت فشار قرار دهد.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت، هر اتفاقی که در جامعه پزشکی رخ دهد واکنشی در پی خواهد داشت ضمن آنکه در محافل عمومی هر کس بنا به جایگاهی که دارد حکم برای تنبیه پزشک خاطی صادر می کند و طی روزهای اخیر نیز شاهد این موارد بوده ایم درحالی که بهتر است مراجع ذی صلاح به موارد تخلف رسیدگی کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7