آموزشی دانشجویان

جایزه نوبل پزشکی سال به آلیسون آمریکایی و هونجو ژاپنی بخاطر کشفیاتشان درباره سرطان اعطا شد

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از یورونیوز آکادمی نوبل برندگان نوبل پزشکی و فیزیولوژی سال ۲۰۱۸ میلادی را معرفی کرد. این جایزه امسال به‌ طور مشترک به جیمز آلیسون، آمریکایی و تاسوکی هونجو، ژاپنی به خاطر کشف روش‌های جدید در درمان سرطان تعلق گرفت.

جیمز آلیسون، استاد ایمنی‌شناسی دانشگاه تگزاس آمریکاست. جایزه نوبل پزشکی به خاطر دستاوردهای دو دانشمند در حوزه ایمنی درمانی (ایمونولوژی) برای درمان سرطان به آن‌ها اهدا شد.

کمیته نوبل ضمن اعلام جایزه گفت آلیسون، و هونجو نشان دادند چگونه می‌توان در درمان سرطان راهبردهای مختلفی را برای بازداشتن (از کار انداختن) ترمزهایی به کار گرفت که جلوی عملکرد سیستم ایمنی بدن علیه سلول‌های سرطانی را می‌گیرند

جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی نوبل سال ۲۰۱۷ به‌ طور مشترک به جفری هال، میکائیل روزبش و میکائیل یونگ بخاطر کشفیاتشان در زمینه «مکانیسم مولکولی کنترل ساعت بیولوژیک بدن انسان و سایر موجودات زنده» تعلق گرفته بود.

اهدای جوایز نوبل امسال در حالی آغاز شده است که آکادمی نوبل اعلام کرده است که امسال به دنبال رسوایی سوء استفاده جنسی و کناره‌گیری تعدادی از اعضای آکادمی نوبل جایزه نوبل ادبیات امسال اهدا نخواهد شد.

جوایز نوبل فیزیک، شیمی و صلح به ترتیب روزها سه‌شنبه ۳ اکتبر، چهارشنبه ۴ اکتبر و جمعه ۶ اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7