نظام سلامت

وزیر بهداشت: قیمت دارو و تجهیزات پزشکی تحت تأثیر نرخ ارز نیست

وزیر بهداشت درباره تاثیر نرخ ارز بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی گفت: ما تقریبا کاری با نرخ ارز در زمینه داروها نداریم، در تجهیزات پزشکی و ملزومات هم همینطور است؛ چرا که قیمت ارز ما مشخص است که ۴۲۰۰ تومان است و تا سال آینده نیز به همین قیمت خواهد بود.

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره وضعیت انتشار مقالات علمی کشور در ژورنال‌های معتبر جهانی، گفت: مشکلی برای چاپ مقالات‌مان وجود ندارد، چه در مجلات آمریکایی و چه اروپایی. حالا اگر کسی کاری عمیق پژوهشی نکرده اما انتظار دارد در چنین مجلاتی چاپ شود نباید این موضوع را به حساب مسائل روز بگذارند.

وی افزود: مقالات متعددی از استادان برجسته کشور در این ژورنال ها چاپ می‌شود و اساساً نگاه مجامع علمی دنیا اینگونه نیست و ما هیچ گزارشی در این زمینه نداشته ایم. هرچند ادعاهایی هم هست.

وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که کاهش قیمت ارز بر کاهش قیمت داروها تاثیر خواهد داشت یا نه، اظهار کرد: ما تقریبا کاری با نرخ ارز در زمینه داروها نداریم، در تجهیزات پزشکی و ملزومات آن هم همینطور است، چرا که قیمت ارز ما مشخص است که ۴۲۰۰ تومان است و تا سال آینده نیز به همین قیمت خواهد بود؛ پس آن چه در کوچه و بازار جاری است در این موارد تاثیری ندارد، اما تغییر نرخ ارز در هتلینگ بیمارستان ها که مربوط به خدمات است تاثیر می‌گذارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7