پزشکان عمومی دانش آموختگان دستیاران تخصصی

وعده‌ مجدد مسئولان برای رفع مشکل کمبود پزشک در ابرکوه

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از ایسنا، محمدعلی شیخی، رییس بیمارستان خاتم‌الانبیا ابرکوه در جلسه شورای سلامت شهرستان اظهار کرد: بیمارستان خاتم‌الانبیا از سال ۸۱ با مجوز ۳۲ تختخواب در پنج  بخش زنان، داخلی، جراحی، بیهوشی و اطفال به بهره‌برداری رسید ولی به‌ مرور زمان رشته‌های پاراکلینیک، قلب، رادیولوژی، عفونی و اعصاب هم در کنار آن‌ها راه‌اندازی شد.

وی تصریح کرد: بیمارستان ابرکوه از نظر اعتبارسنجی وضعیت خوبی دارد به ‌طوری ‌که ویزیت اورژانس به پنج هزار و ۴۶۱ و تعداد بستری‌ها به ۱۵۰۰ مورد رسیده است.

به گفته شیخی، درآمد سالانه بیمارستان نیز از دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۲ به ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ افزایش یافته است.

وی با بیان این که پیگیری مجوز ۹۶ تخت خوابی شدن ابرکوه از سال ۹۳ کلید خورد، ابراز کرد: تاکنون حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیارد تومان در طرح توسعه بیمارستان هزینه شده که فاز اول آن تا یک ماه دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

رییس بیمارستان ابرکوه در ادامه تأمین مالی طرح توسعه برای ادامه فاز دوم، تجهیزات فاز یک، استخدام نیروی انسانی، تجهیزات پزشکی که مهم‌ترین آن سی‌تی‌اسکن است، وجود متخصص گوش و حلق و بینی، رادیولوژی به‌صورت تمام‌وقت، ارتوپدی، احداث ساختمان پزشکان در بیمارستان را از جمله نیازهای اولویت‌دار این مجموعه عنوان کرد.

شیخی ضمن انتقاد از استاندارد نبودن هلی‌کوپترهای اورژانس هوایی، تصریح کرد: تنها مزیت اورژانس هوایی در حال حاضر این است که فقط زمان اعزام را کوتاه‌تر کرده است ولی برخی امکانات مورد نیاز و ضروری وجود ندارد به طوری که حتی قابلیت ارتباط با زمین را هم ندارد.

محمدرضا میرجلیلی، رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز اظهار کرد: دانشگاه در اجرای طرح‌های حوزه بهداشت و درمان نیازمند این است که سهم استان از اعتبارات پرداخت شود و در این صورت قول می‌دهیم که طرح‌ها را در اسرع وقت تکمیل و رضایت مردم را جلب کنیم.

وی با بیان این که کار در استان یزد آن هم در حوزه بهداشت و درمان بسیار دشوار است، افزود: دانشگاه این قول را می‌دهد که شبکه بهداشت و درمان در سراسر استان، سال آینده از وضعیت بهتری نسبت به امسال برخوردار شود .

محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه هم بیان کرد: در حوزه استقرار پزشکان متخصص در ابرکوه به وعده‌هایی که پیش‌ از این داده، عمل خواهیم کرد و تا آخر آبان نیروهای مورد نظر به سیستم بهداشت و درمان شهرستان تزریق می‌شوند.

وی، راهکار ماندگاری پزشک در ابرکوه را فراهم کردن امکانات رفاهی، گرفتن مجوز مطب، تجهیز مطب با حمایت مسئولان عنوان کرد و افزود: نیاز امسال استان یزد به نیروی انسانی ۶۵ نفر بوده که ما موفق شدیم با چانه‌زنی‌های فراوان تنها مجوز ۳۵ نفر را از وزارتخانه بگیریم.

نوری شادکام در حوزه وضعیت آمبولانس‌های خصوصی نیز بر تقویت بخش خصوصی تأکید و عنوان کرد: هم‌اکنون ۶۰ مورد آمبولانس بخش خصوصی در سیستم فعال است که اگر آن‌ها را حذف کنیم، با مشکل جدی مواجه می‌شویم لذا بهترین راهکار این است که مشکلات آنان را رفع و آن‌ها را تقویت کنیم.
انتهای پیام

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7