دانش آموختگان

اعتراضات خیابانی پزشکان پاریسی به تغییر ساعت کاریشان

مشکلات صنفی پزشکان ، ساعات کاری بیش از حد و نادیده گرفتن یکی از مهم ترین حقوق فردی پزشکان یعنی استراحت آن ها در تمام دنیا و حتی کشورهای پیشرفته از جمله مسائلی است که پزشکان با آن مواجه هستند، اما وجود یک سری تشکل ها و نهادهای قوی که بتواند صدای اعتراض پزشکان را به گوش مسئولین برساند و مدافع حقوق پزشکان باشد، می تواند در افزایش حس رضایت شغلی و کیفیت ارائه خدمات مؤثر باشد. برای نمونه خبرها حاکى از آن است که چند روز قبل پزشکان فرانسوی توانستند با حمایت نهاد مردمی The Assistance publique – Hôpitaux de Paris «AP-HP» صدای اعتراض خودشان را از رفورم شدن ساعات کاری بیمارستان ها به گوش مسئولین برسانند.

628x471

به گزارش صدای پزشکان به نقل از سایت francetvinfo.frهزاران پزشک، پرستار و سایر کارکنان بیمارستان های پاریس در تاریخ ۲۱ مه سال جاری با اعتراض گسترده ای در مرکز پاریس نارضایتی خود را علیه قانون رفورم شدن ساعات کار بیمارستان ها که به نام «قانون ۳۵ ساعت» معروف بوده است، نشان دادند. آن ها با پوشیدن روپوش سفید و اسکراپ سبز در خیابانی جلوی ستاد The Assistance publique – Hôpitaux de Paris «AP-HP»و با حمل شعار هایی از جمله«پایمال کردن حق ما موجب رشد اقتصادی نمی شود»،«ما ابرقهرمان نیستیم که به استراحت نیاز نداشته باشیم» تجمع کردند.

به گزارش این سایت فرانسوی این پروژه با هدف صرفه جویی ۲۰ میلیون یورو سالانه، با اضافه کردن ۳۰ دقیقه روزانه به ساعت کار کارکنان بیمارستان های پاریس تصویب شده بود. پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستان های پاریس معتقدند تصویب این قانون موجب کم شدن ساعات استراحت، خستگی و کاهش کیفیت خدمات بالینی به بیماران می شود.

Demonstration-Protest-French-Paris

735-K7BFE.AuSt.55

711-Wj9Wj.AuSt.55

درباره نویسنده

سها آهنگریان

دانشجوى پزشكى دانشگاه علوم پزشكى تهران

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7