اقتصاد سلامت نظام سلامت

جامعه پزشکی سال‌ها در انتظار واقعی‌سازی تعرفه پزشکی است

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از  فارس،عزت‌الله گل‌علیزاده نایب رئیس اول شورای عالی سازمان نظام پزشکی در خصوص بودجه سلامت سال ۹۸ بیان کرد: عدم تحقق بودجه مورد نیاز برای حوزه سلامت نه تنها مانع بزرگی برای بسط و توسعه بسته خدمات در طرح تحول سلامت خواهد بود بلکه ممکن است موجب کوچک شدن بسته خدمات شده و در شرایط اقتصادی پیش‌رو موجب تحمیل هزینه‌های کمرشکن بر مردم شود.

وی افزود: جامعه پزشکی سال‌هاست منتظر واقعی‌سازی تعرفه خدمات بوده و حتی درخواست محاسبه قیمت واقعی خدمات و اعلام عمومی آن را دارد.

گل علیزاده با بیان اینکه جامعه پزشکی سال‌هاست مطالبات چندین ماهه از سازمان‌های بیمه‌گر دارد، ادامه داد: باتوجه به این که سازمان تامین اجتماعی بدهی چندین ماهه به جامعه پزشکی و موسسات تشخیصی و درمانی دارد، اعمال جریمه برای تاخیر در ارائه لیست حق بیمه کارکنان منطقی نبوده و باید بازنگری شود.

وی همچنین تصریح کرد: در شرایطی که کارفرمای بخش خصوصی و بیمه شده حق بیمه را به موقع پرداخت می‌کنند، این حق بیمه شده است که با طیب خاطر از خدمات درمان مستقیم و غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند شود و لازم است بدهی دولت به این سازمان در بودجه سال ۹۸ تادیه شود.

توجه به کسری بودجه بیمه سلامت در بودجه ۹۸

نایب رئیس اول شورای عالی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر این که ۹۵ درصد بودجه سازمان بیمه سلامت ایران از بودجه عمومی کشور بوده و لازم است کسری حداقل ۶ هزار میلیارد تومانی سازمان بیمه سلامت در بودجه سال ۹۸ پیش‌بینی شود؛ بیان کرد: عدم رشد تعرفه خدمات متناسب با نرخ واقعی تورم موجب وارد آمدن لطمات زیادی هم به بخش خصوصی و هم به بخش دولتی شده است و بسیاری از مؤسسات تشخیصی و درمانی بخش خصوصی یا تعطیل شده  یا در آستانه تعطیلی و تعدیل نیروی انسانی قرار دارند.

وی یادآوری کرد: بنا بر این لازم است دولتمردان و نمایندگان مجلس به این مهم توجه ویژه داشته و برای آن چاره‌ای بیندیشند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7