نظام سلامت

مدیرعامل بیمه سلامت: ۵۰۰ میلیون یورو پول دارو و تجهیزات پزشکی را نداده اند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، از تاخیر در تخصیص بودجه ۵٠٠ میلیون یورویی از صندوق توسعه ملی به بیمه سلامت به دلیل بوروکراسی اداری انتقاد کرد.

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری مهر، طاهر موهبتی، گفت: به رغم اینکه حدود دو ماه از مصوبه تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای بدهی‌های بیمه سلامت به شرکت‌های  دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی های سازمان بیمه سلامت می‌گذرد، اما این پول در پیچ و خم‌های اداری گرفتار شده و هیچ پولی هنوز به سازمان بیمه سلامت پرداخت نشده است.

وی افزود: این مصوبه با موافقت رهبر معظم انقلاب صورت گرفت و فلسفه آن تأمین نقدینگی برای شرکت‌های دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی های سازمان بیمه سلامت بود که در همان زمان دفتر رئیس جمهور هم این مصوبه را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد، اما تا الان هیچ پرداختی صورت نگرفته است و ما هم پیگیر هستیم تا به محض دریافت پول آن را میان ارائه دهندگان خدمت توزیع کنیم.

موهبتی گفت: در رسانه‌ها نگرانی‌هایی وجود دارد که سازمان برنامه و بودجه این پول را به بیمه سلامت تخصیص ندهد هرچند که این موضوع بعید به نظر می‌رسد، زیرا مصوبه شفاف است و رئیس جمهور هم تأکید داشت این پول به شرکت های دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی های سازمان بیمه سلامت تخصیص یابد.

وی افزود: امیدواریم کارهای اداری برای تخصیص این پول سرعت پیدا کند و برداشت‌های متفاوت از قوانین که در سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی رخ داده است برطرف شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: در شرایط کنونی یک یا دو ماه تأخیر تأثیر بدی بر صنعت دارو دارد و ارائه دهندگان مواد مصرفی و تأمین کنندگان دارو را با مشکل مواجه می‌کند، زیرا پیش از این خریدها به صورت مدت دار و با چک صورت می‌گرفت، اما اکنون پرداخت‌ها به روز شده و اگر پول با چند ماه تأخیر به دست تولید کنندگان و تأمین کنندگان دارو برسد آن‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7