نظام سلامت

توضیح سازمان غذا و دارو درباره “تخلف دارویی” که رئیس جمهور از آن یاد کرد

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره اظهارات رییس جمهور در گرگان مبنی بر تخلفات برخی افراد در حوزه واردات دارو و مواد اولیه دارویی، توضیحاتی ارایه داد.

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور گفت: در ارتباط با صحبت‌های ریاست محترم جمهور در خصوص مواد اولیه تاریخ گذشته لازم به ذکر است که تخلف مورد اشاره ایشان مربوط به ماده اولیه مورد نیاز تولید مکمل تغذیه‌ای یک شرکت بوده که خوشبختانه با نظارت دقیق سازمان غذا و دارو کشف شد و ضمن برخورد با شرکت متخلف، فرآورده مورد نظر نیز ریکال شد و محموله‌ای با ارزش بیش از یک میلیون دلار هم در گمرک با این مشخصات، شناسایی شد و اجازه ورود و ترخیص آن صادر نگردید و گزارش آن هم به مقامات و مراجع ذیصلاح ارجاع شده است.

جهانپور در ادامه اظهار داشت: البته تا جایی که اطلاع دارم ارز مورد استفاده این موارد مربوط به سال گذشته بوده است و از منابع ارز ترجیحی و دولتی سال ۹۷ در این خصوص سوء استفاده نشده است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، جهانپور در ادامه تاکید کرد: همانگونه که رییس محترم جمهور فرمودند، زمان و توان زیادی از مجموعه دولت، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو صرف نظارت و کشف این موارد شده و می‌شود، لکن خوشبختانه به رغم انگیزه‌های نادرست و سودجویانه و تمایلات برخی افراد در سوء استفاده از شرایط تهدید و تحدیدهای اعمال شده علیه کشور، نظام سلامت بویژه سازمان غذا و دارو در ماه‌ها و سال‌های اخیر حداکثر نظارت ممکن را بر حوزه ورود کالاهای سلامت محور و مواد اولیه مورد نیاز اعمال نموده و موارد تخلف از جمله مورد اشاره بدون اغماض تحویل مراجع ذیصلاح شده است.

وی همچنین اظهار داشت: البته ناگفته نماند توفیقاتی نیز که در این عرصه و در مقابله با تحریم‌ها حاصل شده است برخاسته از نظارت و مراقبت‌های مستمر سازمان غذا و دارو و نیز همکاری صادقانه اغلب افراد و شرکت‌های دخیل در امر بوده و موارد تخلف، قاعدتا به کلیت واردکنندگان و تولیدکنندگان این حوزه قابل تعمیم نیست و رییس محترم جمهور نیز بر این موضوع تاکید داشته‌اند.

وی در پایان تصریح کرد: همانگونه که رییس جمهور محترم فرمودند: طی این مسیر با موفقیت و سلامت جز با همدلی و همراهی دولت و ملت میسر نخواهد بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7